Правила пожежної безпеки

Не секрет, що пожежі найчастіше відбуваються від безтурботного ставлення до вогню самих людей. Значна частина пожеж відбувається у житлі. Тут загибель і травматизм людей від диму і вогню становить 9 випадків із 10. Основними причинами пожеж в побуті є: необережне поводження з вогнем при палінні і приготуванні їжі, використання електропобутових приладів, теле-, відео-і аудіотехніки, не адаптованих до вітчизняної електромережі, проведення електрозварювальних робіт при ремонтних роботах у квартирах, дитячі пустощі з вогнем.

Пожежна безпека в квартирі

Не залишайте без нагляду сірники, включені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізор, світильники тощо. Йдучи з дому, не забудьте їх вимкнути.
Не сушить білизну над плитою. Вона може спалахнути.
Не забувайте вимкнути газову плиту. Якщо відчули запах газу, не запалюйте сірників і не вмикайте світло. Терміново провітріть квартиру.
Діти, ні в якому разі не запалюйте сірники, феєрверки, свічки або бенгальські вогні у будинку без дорослих.
Пожежна безпека в приватному будинку
В приватному будинку з пічним опаленням не дозволяйте дітям підходити до печі та відкривати пічні дверцята. Звідти може вискочити розпечений вуглик або іскра і стати причиною пожежі.
Не торкайтеся голими руками до металевих частин печі. Ви можете отримати серйозний опік. Будьте обережні з пічною заслінкою. Якщо її закрити завчасно, в будинку накопичиться чадний газ, і можна задихнутися.
Пожежна безпека в лісі
Пожежа – найбільша небезпека в лісі. У суху спекотну погоду досить одного сірника або іскри від петарди, фейєрверку, щоб ліс загорівся.
Якщо пожежа все-таки почалася, негайно вибігайте з лісу. Намагайтеся бігти в той бік, звідки дме вітер.
Вийшовши з лісу, обов’язково повідомте про пожежу за номером 101

Якщо почалася пожежа, а дорослих удома немає, роби так:

Якщо вогонь невеликий, можна спробувати відразу ж загасити його, накинувши на нього щільну тканину або ковдру, заливаючи водою або засипаючи піском.
Якщо вогонь відразу не згас, негайно тікай з дому в безпечне місце. І тільки після цього подзвони в пожежну охорону за телефоном 101 або попроси про це сусідів.

Якщо не можеш втекти з палаючої квартири, відразу ж подзвони по телефону 101 і повідом пожежним точну адресу і номер своєї квартири. Після цього клич з вікна на допомогу сусідів і перехожих.
При пожежі дим набагато небезпечніше вогню. Більшість людей при пожежі гинуть від диму.

Якщо відчуваєш, що задихаєшся, опустися навпочіпки або просувайся до виходу поповзом – внизу диму менше.
Якщо в приміщення проник дим, треба змочити водою одяг, покрити голову мокрою серветкою і виходити пригнувшись або поповзом.
Обов’язково закрий кватирку і двері в кімнаті, де почалася пожежа. Закриті двері можуть не тільки затримати проникнення диму, але іноді і погасити вогонь.

Наповни водою ванну, відра, тази. Можеш облити водою двері та підлогу.
При пожежі в під’їзді ніколи не сідай в ліфт. Він може відключитися і ти задихнешся.
Коли приїдуть пожежники, в усьому їх слухайся і не бійся. Вони краще знають, як тебе врятувати.
Запам’ятайте найголовніше правило не тільки під час пожежі, а й за будь-якої іншої небезпеки:

Не піддавайтеся паніці і не втрачайте самовладання!

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Коментарі