Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Вибори 2019

Закон України "Про вибори Президента України"

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року

Постанова ЦВК від 13 вересня 2012 року № 893 "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси"

Відділ ведення ДРВ Виконавчого комітету Обухівської міської ради

Постійні виборчі дільниці

Тимчасова зміна місця голосування

Відсутнє місце реєстрації

Шановні обухівчани!
З метою забезпечення реалізації виборчих прав громадян, підготовки повних і достовірних списків виборців на виборах Президента України, саме час поцікавитися, чи внесені ви до списку виборців і чи зможете без проблем зробити своє волевиявлення.
Громадяни мають обов’язково звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців, маючи при собі паспорт громадянина України, якщо їх стосується одне із шести нижче викладених положень.
• Якщо Вам після останніх виборів виповнилося (на день виборів виповниться) 18 років;
• якщо Ви набули громадянства України;
• якщо Ви змінили прізвище, ім’я, по батькові, чи місце проживання;
• якщо Ви повернулися після проходження строкової військової служби;
• якщо Ви повернулися  з місць позбавлення волі;
• якщо під час останніх виборів у списках виборців Ви виявили неточності щодо Ваших даних, або були відсутні у списках.
Дізнатися, чи включено виборця до Державного реєстру виборців, та перевірити правильність зазначення в Державному реєстрі виборців його прізвища, імені, по батькові та виборчої адреси можна за допомогою онлайн-сервісу “Особистий кабінет виборця” на веб-сторінці “Державний реєстр виборців” . Для цього потрібно зареєструватися в “Особистому кабінеті виборця” і зробити відповідний запит.
Орієнтовно протягом однієї доби виборець отримає відомості щодо своїх даних у Державному реєстрі виборців на електронну адресу, вказану під час реєстрації.
У разі виявлення розбіжностей з персональними даними, просимо звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Обухівської міської ради.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на загальнодержавних виборах або всеукраїнському референдумі за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.
Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси
За мотивованим зверненням виборця орган ведення Державного реєстру виборців може тимчасово змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси.
До органу ведення Реєстру виборцю необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати.
До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.
До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, та інші. Перелік таких документів не є вичерпним.
Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
Для виборців, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, встановлено особливий порядок тимчасової зміни місця голосування: документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, такі виборці можуть не додавати до заяви.Звернутися із зазначених питань до відділу ведення Державного реєстру виборців виконавчого комітету Обухівської міської ради потрібно до 25 березня 2019 року включно. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться.