Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Видатні земляки

  Дашкевич-Горбацький
Володислав Володимирович
Генеральний хорунжий Армії Української Держави, український військовий діяч, дипломат.
Народився 16 серпня 1879 року в місті Обухів.
  Малишко
Андрій Самійлович
Український поет, перекладач, літературний критик. Народився 2 (14 листопада) в Обухові в сім’ї шевця. У 1930 р. Андрій Малишко надрукував перші вірші в журналах «Молодий більшовик» та «Глобус».
Упродовж 1935–1940 років видав збірки: «Батьківщина» (1936), «Лірика», «З книги життя» (1938), «Народження синів» (1939), «Листи червоноармійця Опанаса Байди», «Березень», «Зоревідні», «Жайворонки» (усі — 1940). У цей же період написав поеми «Трипілля» (надруковано лише уривки), «Ярина», «Кармалюк», «Дума про козака Данила».
  Сергій Олександрович Бердяєв Народився 30 січня 1860 року в м. Києві. Поет, прозаїк, літературний критик, перекладач-поліглот, мистецтвознавець, театральний оглядач, журналіст, публіцист, популяризатор науки. Найвідоміші псевдоніми митця – Обухівець, Сергій Київський. Друкуватися російською мовою почав у 1870-х рр., а українською – у 1880-х рр. В його творчій спадщині – вірші, театральні огляди, публіцистика і науково-популярні нариси. Доробок Бердяєва сягає більше тисячі праць. Тематика творів: суспільно-політичні рухи, національно-визвольна боротьба. Як поет, оспівував працю, кохання, природу, рідний край.
  Григорій Михайлович Стрілець (псевдонім — Косинка) — український письменник-новеліст, перекладач. Народився 29 листопада 1899 р. в с. Щербанівці Обухівського району.
Новели письменника з’являлися на сторінках багатьох часописів, а 1922 р. вийшла його перша збірка «На золотих богів». У 1920-1930-ті рр. виходило багато збірок письменника: «В житах» (1926), «Політика» (1927), «Вибрані оповідання» (1929), «Серце» (1933) тощо. Писав він і публіцистичні твори, перекладав російських письменників.
  Киянченко Георгій Васильович Народився 25 листопада 1911 року. Живописець, графік. Закінчив Київський художній ін-т (1939 р.)
Член Спілки художників України (1950).
Співпрацював у 1941 році із видавництвами АН УРСР, «Мистецтво» м. Київ. Учасник республіканських та всесоюзних мистецьких виставок від 1939 року. Створював також плакати. Окремі роботи зберігаються у Національному музеї ім. Т. Шевченка у Києві.
Олена Валентинівна Савченко Українська і німецька фігуристка, що виступає у парному спортивному фігурному катанні (з 2004 року на офіційних змаганнях за Німеччину). З 2004 року виступає в парі з Робіном Шолковим (за Німеччину), разом з яким є бронзовим медалістом.
Станом на 23 березня 2018 року пара займає 1-е місце в рейтингу Міжнародного союзу ковзанярів.
  Юрій Пісков 9-разовий чемпіон України з легкої атлетики (метання диску, штовхання ядра), Срібний призер чемпіонату Європи з легкої атлетики.
  Маковецький Володимир П’ятиразовий чемпіон світу з пауерліфтингу, володар кубку Європи і кубку світу «Золотий тигр»
  Ечкенко Сергій Перший чемпіон Світу з пауерліфтингу з Обухова
Успадкувавши від батьків чудову генетику, він, на відміну від багатьох інших чоловіків, не змарнував її протягом багатьох років, а цілеспрямовано розвивав. Наприкінці 80-х років, працюючи у лабораторії біохімзаводу, він вечорами почав займатися з обтяженнями. Досить швидко Сергій досягнув непоганих результатів у підніманні штанги, улюбленою вправою став жим штанги лежачи.
  Альбіна Бойко Багаторазова чемпіонка України за версією Всесвітньої Бездопінгової Федерації Пауерліфтингу (WDFPF), двократна чемпіонка Європи, чотирикратна чемпіонка Світу, рекорсменка Європи і Світу за версією Всесвітньої Бездопінгової Федерації Пауерліфтингу.
На сьогоднішній день є віце-президентом та Генеральним секретарем Української Бездопінгової Федераціі Пауерліфтингу (УБФП)
Чепелик І. В. Іконописець. Виходець з простої родини, але творчої. Родина займалася малюванням лубочних картинок та ікон. Жили вони під горою Пединою на Фабричному узвові, де проживало багато родин гончарів, майстрів лозоплетіння та інших народних промислів.