Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

Шановні колеги! Шановні українці!

Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

Україна стоїть на порозі опалювального сезону. Це вже третій осінньо-зимовий період, який мусимо пройти в умовах повномасштабної війни.

Розуміємо всі надзвичайні виклики та робимо все можливе, щоб мінімізувати ризики.

Уряд, обласні військові адміністрації та влада громад синхронно працюють у трьох ключових напрямах для того, щоб узимку в усіх домівках було світло і тепло.

Перший напрям – це підготовка інфраструктури.

Сьогодні понад 99% житлових будинків готові до початку опалювального сезону.

Кількість шкіл, дитячих садочків та лікарень, готових до проходження зими, теж наближається до 100%.

Понад 18 тис. котелень та 4,8 тис. центральних теплових пунктів перебувають на стадії готовності до подачі тепла.

Другий напрям – це накопичення ресурсів.

Наразі маємо в газосховищах 12,2 млрд куб. м блакитного палива, а також 3,1 млн тонн вугілля на складах. Цього достатньо для проходження зими. Нагадую, що цей опалювальний сезон, як і минулий, плануємо пройти на газі власного видобутку.

Всі 9 енергоблоків АЕС, що підконтрольні Україні, наразі працюють. Саме вони забезпечать основний обсяг генерації електроенергії в опалювальний сезон.

Третій напрям підготовки до зими – це створення децентралізованої генерації.

Працюють ініційовані Урядом програми енергетичної стійкості. Кредити під 0% для громадян, позики для ОСББ під програму ГрінДІМ, кредити «5-7-9%» для малого та середнього бізнесу, пільгові кредити від «Фонду декарбонізації України» для комунальних підприємств та громад.

Загалом банки вже видали різним категоріям позичальників кредитів на 2 млрд грн.

Потреби житлово-комунальних підприємств у когенераційних установках покриті більш ніж наполовину.

Вже наявні 182 когенераційні установки, з яких 83 працюють. Їхня сумарна потужність 147,3 МВт. Решта когенераційного обладнання буде встановлено до кінця цього року.

Також покрита потреба в 239-ти блочно-модульних котельнях загальною потужністю близько 635 МВт.

Робота із залучення та встановлення цього й іншого обладнання триває в режимі реального часу. Акцентуємо увагу на 9-ти прифронтових та прикордонних регіонах. Саме їхні потреби закриваємо перш за все.

Особливо вразливі міста, які залежні від великих теплоенергетичних станцій. Саме ТЕС і ТЕЦ росія цілеспрямовано атакувала, знищивши або пошкодивши майже 90% усієї теплової енергогенерації України.

Наша мета – дати цим громадам альтернативні джерела постачання тепла та електрики.

Зокрема, для Харкова надійшло або підтверджено надходження 127 когенераційних та восьми газопоршневих установок, 60 блочно-модульних котелень, 32 потужних генераторів електроенергії.

Щиро вдячний міжнародним партнерам за безпрецедентну солідарність. Саме завдяки нашим друзям і союзникам ми отримуємо необхідні засоби для ремонтів і модернізації енергосектору.

Зокрема, у Фонді підтримки енергетики України партнери акумулювали для цих цілей близько 700 млн євро перерахованих та анонсованих коштів.

Розраховуємо, що допомога триватиме і надалі. Адже потреби України все ще залишаються величезними, а наміри росії тероризувати нашу енергетику – незмінними.

Також очікуємо на успішне завершення переговорів стосовно збільшення лімітів на імпорт електроенергії з ЄС: з 1,7 до 2,2 ГВт.

***

Важливо, що навіть у надзвичайно важких умовах воєнного часу держава підтримує тих, хто цього потребує.

2,8 млн родин користуються житловими субсидіями та пільгами. За 9 місяців цього року держава спрямувала на ці виплати 28,2 млрд грн.

Така підтримка триватиме. Розмір виплат на опалювальний сезон автоматично перераховується Пенсійним фондом. Коштів у державному бюджеті закладено достатньо.

Дякую українським енергетикам та всім працівникам сфери критичної інфраструктури за невтомну працю. Ви тримаєте тил України, щоб наші воїни мали все необхідне для боротьби з ворогом.

Ця зима буде складною, але Україна впорається з усіма викликами. Обов’язково вистоїмо та переможемо!

Дякую за увагу! Слава Україні!