Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Правила пожежної безпеки в природних екосистемах

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел загоряння. Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

У 90 % випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області звертається до жителів і гостей громади суворо дотримуватися правил пожежної безпеки:
– не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку;
– не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння!
– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарськими будівлями;
– не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;
– при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища!
– покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління.

Застерігаємо усіх громадян, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Шановні мешканці територіальної громади, будьте відповідальними та дотримуйтесь правил пожежної безпеки.

Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером «101»!

БЕРЕЖІМО СЕБЕ ТА ДБАЙМО ПРО ДОВКІЛЛЯ!

Коментарі