Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області нагадає основні правила безпеки задля запобігання пожеж у житловому секторі

– не паліть у ліжку;
– слідкуйте за станом та справністю електромережі;
– у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
– не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
– подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
– не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
– контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Що робити у випадку пожежі:
– у кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте службу порятунку. Під час виклику рятувальників необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, перш за все, вживайте заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
– пожежа, зазвичай, починається з невеликого осередку горіння, і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
– перш за все, необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками – воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою тощо. Водночас необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
– вода є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші за воду, підіймаються на її поверхню і продовжують горіти.

Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще за все вкрити їх ковдрою, кошмою чи іншою цупкою тканиною, і полум’я згасне.
– краще за все гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
– при горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.

У разі виявлення пожежі кожен громадянин зобов’язаний повідомити про це службу порятунку по телефону «101».

Коментарі