Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Руслан Кравченко: В селі Горенка на Київщині відкрили відновлений дитсадок «Казка»

В селі Горенка на Київщині відкрили відновлений дитсадок «Казка». Відбудувати його допомогли благодійні фонди. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, який відвідав відбудований заклад.

Начальник КОВА розповів, що всі 4 комунальні дитячі садки, які працювали в Гостомельській громаді до війни, були пошкоджені росіянами. Ще донедавна жоден дитсадок в громаді не працював. Наприкінці листопада 2023 року відновили роботу дошкільного відділення гімназії №1 у селі Озера.

«Цьогоріч завдяки допомозі благодійних організацій прийняв малюків ще один садок – «Казка». Садочок розпочав роботу 12 лютого. Сьогодні відвідав цей заклад, поспілкувався з малюками та персоналом. До війни «Казку» відвідували 63 дитини з Горенки та Мощуна. У березні 2022 року внаслідок вибухів снарядів у дитсадку були вибиті вікна, пошкоджено покрівлю даху, вхідну групу, стіни та стелю групових приміщень, а також ігрові майданчики, огорожу та прибудинкову територію», – додав Руслан Кравченко.

Коштом благодійних фондів «Район номер 1», «Крок за кроком», «Коло» та місцевого бюджету заклад повністю відновили. Тепер його зможуть відвідувати 80 дітей, в тому числі – з особливими освітніми потребами.

За рахунок громади на території садочку облаштоване модульне укриття, міняють огорожу, вже незабаром закінчать роботи з благоустрою, влітку відремонтують харчоблок. Благодійна організація arche noVa встановила сонячні панелі для забезпечення безперебійного електропостачання.

«Персонал розповів, що наразі у дітей триває адаптаційний період. Частина перебуває в дитсадку до сну, інші – цілий день. Але малюки зізналися, що їм подобається відвідувати оновлений дитсадок. До речі, наразі в Гостомелі тривають роботи з відновлення дитячого садка «Веселка», – наголосив Руслан Кравченко.

Загалом внаслідок повномасштабного вторгнення та атак, що тривають, пошкоджено та зруйновано 244 заклади освіти. Вже вдалося відновити 198. В тому числі, відновили 71 дитсадок із 86 пошкоджених. Плануємо відбудувати ще 15 дитячих садків. У 9 вже ведуться роботи. Зокрема, в Бучанській, Ірпінській, Бородянській, Броварській та інших громадах.

Коментарі