Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Правила користування порошковим вогнегасником

Порошковий вогнегасник призначений для гасіння твердих, рідких та газоподібних речовин. Рекомендуються для гасіння електроустановок з напругою до 1000В. Порошковими вогнегасниками рекомендується обладнати легкові та вантажні автомобілі, сільськогосподарську техніку, протипожежні щити на хімічних об’єктах, в гаражах, майстернях, офісах, готелях і квартирах.

Вогнегасник має компактні розміри і може бути зручно розміщений в будь-якому місці приміщення, також його можна прикріпити на стіну за допомогою додаткового кріплення, яке ви можете придбати окремо. Вимагає перезарядки з періодичністю не менше одного разу на два роки. Порошкові вогнегасники, які встановлені на дорожньо-транспортних засобах або які зазнали під час експлуатації дію несприятливих кліматичних або механічних факторів, повинні перезаряджатися не менше одного разу на рік.

Порошкові вогнегасники заборонено встановлювати поблизу нагрівальних приладів і під впливом прямих сонячних променів. Вогнегасники, що не пройшли контрольного зважування або з вичерпаним терміном придатності необхідно перезарядити.

Порошковий вогнегасник не призначений для гасіння пожеж класу D (горіння металів), а також гасіння речовин, горіння яких може відбуватися без доступу повітря (бавовна, піроксилін, нітроклітковини і т. д.). Не слід використовувати порошкові вогнегасники для гасіння обладнання, яке може вийти з ладу при попаданні порошку (комп’ютери, електронне обладнання, електромашини колекторного типу і т.д.

Порядок роботи з вогнегасником (при гасінні пожежі необхідно):
– наблизитися до вогнища пожежі на відстань 2-3 метри;
– висмикнути чеку, вогнегасник тримати вертикально (в інших положеннях вогнегасник стравить повітря і не виштовхне вогнегасний порошок);
– направити сопла на вогонь;
– натиснути важіль управління запірним клапаном;
– по закінченню гасіння відпустити важіль.

У випадку виявлення непогашених вогнищ полум’я, знову натиснути на важіль і догасити загоряння.

УВАГА!!! Час безперервної роботи вогнегасника типу ВП-2 становить 6 секунд. Вогнегасник треба перезарядити після будь-якого використання або закінчення дати гарантійного терміну експлуатації вогнегасника.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області капітан служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі