Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Деякі небезпеки наче дозрівають до сезону, у кожної з них свій термін. Одна з небезпек – це тонкий лід. Він може підвести нас восени, взимку і навесні. Щоб цього не трапилось, Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області наголошує на дотриманні правил безпеки.

Правила безпечної поведінки на льоду.
1. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.
2. Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:
– лід може бути неміцним біля стоку води;
– тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;
– обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший;
– особливо обережно спускайтеся з берегів: лід може нещільно з’єднуватись із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
3. Візьміть з собою палицю для того, щоб перевірити міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Причому, перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду.
4. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
5. Якщо ви на лижах, і вам треба прокладати лижню, кріплення лиж відстебніть, палиці тримайте в руках, але петлі від лижних палиць не накидайте на кисті рук.
6. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно.
7. Пробийте ополонки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду (рекомендується відстань між ними 5м). треба мати на увазі, що лід складається з двох шарів: верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину можна лише знявши спочатку верхній прошарок неміцного льоду.
8. Безпечним вважається лід:
– для одного пішохода – зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 см;
– для влаштування катка – не менше 10-12 см (масове катання – 25 см)
– масова піша переправа може бути організована при товщині льоду не менше 15см.
– Для переправи вантажного автомобіля – 30-35см, трактора – 40-60 см.

Способи рятування, якщо сам провалився на льоду.

Якщо ви провалились на льоду:
1. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювались до вас і врятувались;
2. Намагайтеся не обламувати крайки льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори;
3. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітись, будьте обережні до самого берега, а там, не зупиняйтеся, поки не опинитесь в теплі.
4. Температура тіла в холодній воді буде швидко падати, тому намагайтеся це зробити якомога швидше.

Способи рятування іншої людини, яка провалився на льоду.

Якщо на льоду провалилась інша людина:
1. Негайно крикніть, що йдете на допомогу;
2. Наближатись до ополонки можна лише повзком, широко розкинувши руки. Буде краще, якщо ви можете підкласти під себе лижі, дошку, фанеру – збільшуючи площу опори – і повзти на них, до самого краю підповзати не можна, інакше у воді опиняться двоє.. паски або шарфи, будь-яка дошка або жердина, санки, лижі зможуть врятувати людину. Кидати, зв’язані паски або шарфи треба за 3-4 м;
3. Якщо ви не один, тоді взявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Діяти в цей час треба швидко і рішуче: потерпілий швидко заклякає у холодній воді, мокрий одяг тягне його вниз;
4. Подавши постраждалому підручний засіб рятування, треба витягти його на лід і повзком вибиратися з небезпечної зони. Потам його слід захистити від вітру, швидко доставити у тепле місце, розтерти, переодягти у сухе і напоїти чаєм.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області капітан служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі