Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

На Київщині майже 4,5 тисячі об’єктів пройшли обстеження на відповідність вимогам безбар’єрності – брифінг КОВА (ВІДЕО)

Питання безбар’єрності є одним із пріоритетних напрямів у відбудові пошкоджених об’єктів інфраструктури Київської області і забезпеченні їх фізичної доступності. Протягом 2023 року на території регіону було проведено моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності 4450 об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Про це повідомив під час брифінгу директор Департаменту містобудування та архітектури Київської ОДА Ярослав Янович.

«Обстеження проводили уповноважені органи містобудування та архітектури, власники, орендарі або інші управителі об’єктів, які несуть відповідальність за їх експлуатацію. За підсумками моніторингу, із загальної кількості обстежених об’єктів 22% – безбар’єрні, 37% – частково безбар’єрні та 41% – бар’єрні», – розповів Директор Департаменту містобудування та архітектури КОДА.

Найбільш доступними для маломобільних груп населення є заклади охорони здоров’я, з яких 39% – безбар’єрні та 39% є частково бар’єрними. Доступність центрів надання адміністративних послуг Київської області складає 34%, 51% будівель – частково бар’єрні. Також були обстежені й модульні містечка, в яких розміщені внутрішньо переміщені особи. Так, 42% повністю відповідають вимогам безбар’єрності, а 33% – частково бар’єрні.

Крім того, згідно з Програмою комплексного відновлення території Київської області, затвердженої рішенням 21 сесії Київської обласної ради, визначено, що всі проєкти нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту об’єктів та проєкти відновлення/відбудови повинні повністю відповідати потребам маломобільних груп населення. Комітетом забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Київській ОДА ініційовано попередній перегляд проєктно-кошторисної документації об’єктів будівництва на предмет визначення наявності розділу з інклюзивності.

У 2023 році переглянуто 30 проєктів відбудови. Проєктувальники враховують рекомендації з безбар’єрності та вносять корективи ще до моменту передачі проєктів для проходження експертизи.

Ярослав Янович зазначив, що Департамент містобудування та архітектури спільно з Національною асамблеєю людей з інвалідністю України, Спілкою громадських організацій осіб з інвалідністю Києва та громадською спілкою «Ліга сильних» розробили Методичні рекомендації щодо особливих вимог до планування безбар’єрності під час відбудови багатоквартирних житлових будинків, у тому числі в проєктах капітального ремонту, реконструкції чи нового будівництва.

Коментарі