Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Уряд напрацьовує Стратегію інноваційного розвитку України до 2030 року, — Прем’єр-міністр

Інновації — це рушій, який робить економіку передовою, конкурентною, здатною долати будь-які виклики. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації Глобальної інноваційної візії України.

Він відзначив, що провідні країни вкладають величезні ресурси в інновації. Й Україна також має амбіції бути в клубі інноваційних держав.

«Інновації мають чітке прикладне значення. В обороні — це більше знищених ворогів та більше звільнених територій. У соціальній політиці — це дієва реабілітація поранених: як військових, так і цивільних. У розмінуванні — це швидке знешкодження російського мінного сміття, повернення територій в аграрне виробництво. У сфері державних послуг — це відсутність бюрократії та корупції, будь-який сервіс на відстані кількох кліків. В освіті — це підготовка дітей до реалій мінливого світу, коли вони зможуть постійно вдосконалюватися та досягати успіху. Врешті-решт, інноваційне суспільство — це висока якість життя для кожного», — відзначив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що Уряд бачить Україну 2030 року державою, де інновації є основою економіки та національної безпеки. І зараз для цього закладається один із наріжних каменів — Стратегія інноваційного розвитку.

«Вона базується на трьох принципах. Перший — це розвиток української екосистеми інновацій. Ідеться про створення умов для вільного виникнення і циркуляції ідей. Це допомога науково-дослідницьким інституціям, інноваційним стартапам та технологічним компаніям. Другий — це багатостороння державна політика підтримки інновацій: від дерегуляції до національних програм. Третій — це стимулювання інновацій та розвиток технологій, які вирішують актуальні проблеми сучасності та майбутнього», — зазначив очільник Уряду.

Як зауважив Прем’єр-міністр, Уряд уже напрацював низку проектів нормативних документів щодо підтримки інноваційної діяльності в Україні. Головне, за його словами, зняти бюрократичні перепони, що сковують ініціативу.

«Створити конкурентний ринок, де кожен, хто має талант і хист, зможе реалізувати свій бізнес-проект та зробити внесок в економічне зростання. У нас величезний потенціал», — наголосив Денис Шмигаль і додав, що Україна вже має перспективні стартапи у сфері медичних технологій.

Таких інновацій, на його думку, ставатиме більше. Адже вони особливо потрібні для лікування та реабілітації військових і поранених цивільних, для повернення їх до активного економічного та соціального життя.

Коментарі