Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Руслан Кравченко: громади і підрозділи адміністрації мають обґрунтовувати доцільність закупівель через нову функцію у Прозорро

Структурні підрозділи Київської ОВА взяли участь у презентації нового функціоналу системи Прозорро – «Обґрунтування потреби». Захід був організований Міністерством економіки України спільно з Офісом Президента України. Нововведення представила заступниця міністра економіки Надія Бігун.

В системі Прозорро з’явилося додаткове поле, в якому замовники можуть пояснювати доцільність своїх закупівель. Новий функціонал – допоміжний спосіб комунікації із суспільством. Адже стандартна тендерна документація не містить достатньо інформації, щоб зрозуміти потребу в роботах, товарах чи послугах, на які витрачається бюджетних ресурс.

«Люди мають знати, на що ідуть їхні кошти. Кожна закупівля повинна бути необхідна, доцільна і зрозуміла. Це все так само важливе, як дотримання законодавства, обґрунтована ціна та забезпечена якість. Тоді питань не буде ні у жителів, ні у громадськості, ні у правоохоронців. Розділ наразі не обов’язковий для заповнення. Але для наших структурних підрозділів та громад використання цього інструменту повинно стати правилом. Він також стане в нагоді при аналізі закупівель нашою групою «Прозорість та підзвітність», – зазначив начальник КОВА Руслан Кравченко.

Обґрунтування можна вносити під час створення річного плану, під час створення закупівлі з річного плану чи й просто вже під час проведення закупівлі на будь- якому етапі. Функція доступна для всіх видів закупівель: це можуть бути відкриті торги з особливостями, спрощена закупівля чи навіть звіт про договір про закупівлю.

Коментарі