Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Лелеченьки: на Київщині енергетики ДТЕК укріплять понад 50 гнізд лелек на електроопорах задля запобігання відключенням світла та захисту птахів

Протягом жовтня – грудня 2023 року енергетики ДТЕК Київські регіональні електромережі в рамках проєкту #Лелеченьки перенесуть на захисні платформи 51 гніздо лелек, звите на електричних опорах. Укріплення гнізд енергетики проводять задля того, щоб запобігти їх обрушенню на електричні мережі та попередити аварійні відключення світла у клієнтів. Крім того, це допомагає захистити і самих птахів від ураження струмом і загибелі. До участі в проєкті компанія залучає лідерів думок, які допомагають укріплювати гнізда та піклуватися про лелек. У 2023 році участь у встановленні платформ для гнізд лелек на Київщині вже взяв наш колега, Володимир Удовенко, учасник «Голосу країни», відомий як UDOVENKO.

Укріплення гнізд на електроопорах спеціальними металевими платформами ДТЕК Київські регіональні електромережі традиційно проводять, коли птахи відлітають у теплі краї. Енергетики дізнаються про такі гнізда під час планових оглядів мереж, а також за допомогою небайдужих клієнтів. У липні 2023 року компанія запустила нову функцію на сайті, за допомогою якої клієнти можуть повідомити про виявлені гнізда лелек на електроопорах. Загалом з моменту дії функції на сайті компанія отримала понад 132 звернення клієнтів.

«Попри війну, ДТЕК Київські регіональні електромережі продовжує відновлювати та укріплювати енергетичну інфраструктуру, а також розвивати електромережі спираючись на принципи сталого розвитку. Наші енергетики опрацьовують всі отримані заявки щодо гнізд лелек. Ми перевіряємо інформацію під час виїзду на вказані локації. Там, де підтверджується, що гніздо потребує укріплення, вносимо його в перелік планових робіт. Перенесення на платформи відбуватиметься в залежності від наявних можливостей, адже наразі енергетики першочергово підтримують енергосистему в належному стані та опрацьовують аварійні заявки − повертають світло в будинки клієнтів після негоди, обстрілів чи технологічних порушень. Але щойно у фахівців компанії з’явиться можливість − вони обов’язково потурбуються і про лелечі гнізда», − підкреслили у ДТЕК Київські регіональні електромережі.

На 2023 рік енергетики запланували укріплення 51 гнізда. Це допоможе попередити аварії та відключення світла у клієнтів. Також це захистить лелек від ураження струмом та загибелі, коли навесні птахи повернуться в Україну.

В цілому за останні 3 роки компанія вже укріпила понад 100 гнізд на електроопорах. За підрахунками екологів це посприяло захисту щонайменше 1300 особин символічного для України птаха − білого лелеки. Укріплювати лелечі гнізда енергетикам допомагають відомі українці.

З 2021 року енергетики переносять гнізда лелек на металеві платформи в рамках еколого-просвітницького проєкту #Лелеченьки, започаткованого ДТЕК Мережі, щоб допомогти зберегти в Україні популяцію білого лелеки і привернути увагу суспільства до важливої теми – дбайливого ставлення до живої природи. Його головна мета – популяризація захисту та збереження біорізноманіття, просування принципів ESG, а також цінностей та відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального Договору ООН.

Коментарі