Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

У «Містечку Хансена» відкрили другу чергу: протягом грудня житло отримають 147 родин

6 грудня у Тарасівці відбулося відкриття другої черги «Містечка Хансена» — оселі для ВПО. Протягом двох днів ключі від помешкань отримали 80 родин, серед яких близько 100 дітей. До кінця грудня житло отримають ще 67 родин, зокрема, нададуть 12 квартир для будинків сімейного типу. Загалом у другій черзі до містечка заселять 147 родин.

На урочистому відкритті були присутні начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, перший заступник голови КОДА Микола Бойко, заступниця голови КОДА Жанна Осипенко, представниця благодійника Делла Лоя Хансена в Україні, директорка благодійного фонду «Місія Хансена в Україні» Наталія Зубченко, директорка благодійної організації «До України з любовʼю» Тетяна Рябоволова та будівельник містечка, директор будівельної компанії Green hills Сергій Леснік.

«Містечко Хансена — це сучасне та комфортне європейське житло. Вдячний нашим міжнародним партнерам, які доклали чимало зусиль, щоб ті, хто втратив своє житло через російських окупантів, змогли повернутися до повноцінного життя та мати затишні оселі. Історія кожної родини унікальна. Вірю, що саме тут вони знайдуть сімейний затишок та зможуть швидко адаптуватися», — зазначив Руслан Кравченко.

Будівництво «Містечка Хансена» розпочалося в червні 2023 року. Це житло, яке оснащене всім необхідним для комфортного проживання: меблями, сучасною технікою, текстилем та посудом. У планах також на території містечка побудувати школу на 600 учнів, садочок та бібліотеку. Житло надається у безоплатне користування на термін до 5 років.

Київська обладміністрація надала всебічну підтримку: допомогла з містобудівною документацією, земельними питаннями, електрикою, зробила дорогу тощо. Зрештою, допомогла із введенням в експлуатацію та оплатою за комунальні послуги спільно з місцевою владою.

Представниця благодійника Делла Лоя Хансена в Україні розповіла, що громадянин США Делл Лой Хансен є благодійником та інвестором гуманітарних і благодійних програм в Україні з самого початку повномасштабного вторгнення рф.

«Одразу після деокупації Київської та Чернігівської областей Делл Лой Хансен приїхав відвідати найбільш постраждалі села та міста України, а також місця компактного проживання ВПО, щоб допомогти фінансово сім’ям та відбудувати їх зруйновані домівки. За його сприяння в Україні реалізовується, крім будівництва містечка в Тарасівці, декілька соціальних та благодійних проєктів. Делл Лой Хансен вже пожертвував близько 70 млн доларів на благодійні проєкти в Україні та планує надалі інвестувати у відновлення та відбудову України», — сказала Наталія Зубченко.

Вона додала, що пан Хансен придбав 135 квартир для передачі в безоплатне користування ВПО терміном до 5 років, побудував комплекс Чудо Містечко в Колонщині для старших осіб, які постраждали від війни, де вже передано в безоплатне користування 48 індивідуальних будинків. Разом із БФ «До України з любовʼю» встановлено та подаровано близько 400 повністю мебльованих модульних будинків для сімей, чиї домівки були зруйновані внаслідок війни. Крім того започатковано благодійну програму центрів гарячих обідів, у рамках якої щодня понад 7000 людей безоплатно отримують гаряче харчування у селах на сході України.

Також із нагоди Дня Святого Миколая в Тарасівці відбулося урочисте відкриття ялинки. Під час заходу Руслан Кравченко привітав дітлахів зі святом та вручив їм солодкі подарунки.

Довідково:

«Містечка Хансена» — це житло для родин зі всієї України, які втратили свої оселі внаслідок російської збройної агресії. Засновник та благодійник цього проєкту – американець пан Делл Лой Хансен.

Коментарі