Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Акція «16 днів проти насильства»

25 листопада 2023 року розпочинається акція «16 днів проти насильства», яка проводиться щорічно під патронатом віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в рамках участі України в щорічному міжнародному заході, покликаному підвищити обізнаність громадян про всі форми насильства, а також методи недопущення і комплексного реагування на будь-які його прояви.

Цьогоріч стартовим заходом цієї міжнародної акції в Україні обрано спортивний забіг «Acting for Survivors», проведення якого заплановано на 25 листопада 2023 року в м. Ірпінь: учасники забігу рухатимуться тими ж вулицями міста, якими здійснювалася евакуація мешканців Ірпіня у 2022 році, з метою вшанування пам’яті про ті історичні події та як символ незнищенності життя на вулицях міст України. Передбачається, що в забізі візьмуть участь лідери думок у різних сферах: видатні спортсмени, волонтери, військові, політики, представники міжнародних організацій тощо. Естафету забігу підхоплять інші міста, у тому числі за кордоном.

Запрошуємо до участі в цьому непересічному заході! У разі виникнення питань можна звертатися за телефоном (093) 076 84 11, Нечитайло Оксана.

Концептуальна записка Забігу “Acting for survivors” до Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства»

Дата: 25 листопада 2023 року

Центральна локація: Україна, Київська область, м. Ірпінь, площа Шевченка

Формат: офлайн, онлайн трансляція, телеміст із іншими містами- учасниками події

Починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства» (далі – Акція). Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більше ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян, створити в регіоні або державі соціальний простір, вільний від насильства, недопускати його прояви та комплексно реагувати.

Дати початку та завершення Акції символізують поєднання у цьому періоді превентивних та пізнавальних заходів щодо запобігання та протидії насильству, особливо стосовно жінок, та захисту прав людини, адже упродовж шістнадцятиденного періоду акції відзначається 8 важливих дат. З – поміж них: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, Всесвітній день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день волонтера, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день прав людини. Вони створюють символічний ланцюжок, що означає: будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Отож, мета щорічної Акції – привернення уваги та активізація суспільства щодо проблем подолання насильства у сім’ї і суспільстві, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

В Україні, у період повномаштабного військового вторгнення питання проявів насильства набуло нового жахливого змісту пов’язаного зі зростанням виявлення випадків сексуального насильства пов’язаного з військовим конфліктом. Жінки, діти, чоловіки, перебуваючи в окупації, намагаючись евакуюватися до безпечніших місць, зберегти своє життя та життя близьких з 24 лютого 2022 року були змушені в холодну пору, часто пішки чи бігцем перетинати блокпости окупантів. Саме ці психотравмуючі ситуації часто супроводжувались насильством різних форм. У цей час цивільні мешканці найбільше беззахисні та залякані, адже переміщення через такі зони дарувало надію на збереження свого життя та життя близьких.

Отож, організація старту Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» у форматі забігу “Acting for survivors” (далі – Забігу) є солідарним проявом небайдужості учасників/ць до осіб, які пережили і досі переживають травматичний досвід, та заохоченням до турботи про ментальне й фізичне здоров’я як основні складові повноцінної здорової життєдіяльності людини.

Організація Забігу покликана привернути увагу населення та міжнародної спільноти до злочинів насильства з боку російської федерації та способи допомоги для постраждалих: ззовні – через наявні соціальні сервіси в країні та самостійно – через постійну підтримку власного фізичного здоров’я і психоемоційного стану.

Важливо, що за даними Міністерства охорони здоров’я, кожен третій громадянин чи громадянка України має посттравматичний стресовий розлад, психічні захворювання, проводить мінімальну кількість часу зі своєю сім’єю у зв’язку зі зростанням трудової залученості, військову службу або тимчасове переміщення. Отож, з метою покращення ментального й фізичного здоров’я сімей, окремих осіб та просвітництво, залученість до участі у Заході є корисним методом організації вихідного дня. Адже формат організації забігу створює можливість взяти участь у ньому учасникам будь-якої вікової категорії (включно діти) та особам з обмеженими фізичними можливостями.

Центральною локацією Забігу обрано місто Ірпінь, яке було частково окупованим, зруйнованим на 75% внаслідок військових дій, евакуйованим на 90%. Запропоновані вулиці для організації забігу були одними з основних вулиць, якими здійснювалась евакуація мешканцями самостійно і за допомогою волонтерів, адже вони є центральними та прямують до мосту «Дорога життя», який був єдиним можливим шляхом для того, щоб покинути місто, де здійнювалися активні бойові дії. Мешканці йшли до мосту або бігли, адже пересуватись на автомобілях було небезпечно тому що їх обстрілювали.

Після завершення забігу у місті Ірпінь естафету буде передано іншим містам України (очікується залучення близько 20 міст) та представникам українських діаспор у Сполучених Штатах Америки (Чикаго), Словаччини тощо, які продовжать забіг на своїй території у межах спільної мети. Організація Забігу у міжнародному форматі сприятиме інформуванню міжнародної спільноти про подію, її сенсове навантаження та насильницькі методи ведення війни, які застосовує російська федерація. Участь міст проекту UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» в Україні стануть символом єдності у боротьбі за цінності ненасильства, прав людини та чуйності до проблем тих, хто постраждав від війни в Україні. У подальшому організатори Забігу вітатимуть ініціативу організації Забігу у більшій кількості країн та містах України у межах відзначення Акції щороку.

Отож, МЕТОЮ забігу “Acting for survivors” є привернення уваги до проблеми насильства в Україні та його збільшення під час війни, підвищення обізнаності учасників/ць та їх оточення про види насильства, випадки насильства пов’язані з військовим конфліктом, шляхи допомоги постраждалим та наявні сервіси, які надають таку підтримку. Формат спортивного забігу мотивує учасників/ць до стабільного прикладання зусиль до збереження, покращення фізичного, ментального власного здоров’я та здоров’я своїх близьких.

ЦІЛІ:
• поширити інформацію про захід, його формат та сенсове навантаження для підвищення обізнаності потенційної аудиторії про проблеми насильства, особливо пов’язаного з військовим конфліктом, наявні соціальні сервіси та Міжнародну акцію “16 днів проти насильства”;
• залучити більше тисячі учасників, які зареєструються для участі у Забізі (біг чи скандинавська ходьба) та для підтримки заходу і його мети;
• створити максимально безпечні умови для участі у спортивному заході для усіх вікових категорій учасників та осіб з інвалідністю;
• забезпечити пізнавальну складову заходу для інформування учасників про мету забігу та шляхи допомоги й підтримки постраждалих внаслідок різних форм насильства, особливо пов’язаного з військовим конфліктом;
• спряти нульовій толерантності до насильства суспільства шляхом об’єднання їх свідомої громадської позиції через масову залученість до заходу, що відображає здорове та свідоме ставлення до себе та свого оточення.

Реалізація зазначеної мети та цілей можлива завдяки комплексній організації у межах Забігу основних складових: спортивний формат; інформування (підвищення обізнаності).

СПОРТИВНИЙ ФОРМАТ:
• Спортивний забіг для дорослих (скандинавська ходьба) (від 16 років) у брендованих футболках з ідентифікованими номерами і чипами для вимірювання часу й дистанції (запропоновані дистанції: 1 км, 6 км);
• Спортивні забіги для дітей (1 група: від 8 до 11 років; 2 група: від 12 до 15 років) у брендованих маніжках (помаранчевий світловідбиваючий колір, що є офіційним кольором протидії насильству та символізує світле та вільне майбутнє) (запропоновані дистанції: 300 м., 600 м.);
• Спортивні забіги у інших містах (Чикаго (США), міста проекту UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення, «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» тощо).
• Організація групових стартів для представників окремих організацій, компаній чи установ.

ФОРМАТ ІНФОРМУВАННЯ:
• Відео-заклики до участі у Забізі від лідерів думок, відомих спортсменів/ок;
• Прес-підхід на центральній локації організації Забігу для почесних гостей, урядовців, представників/ць посольств та органів місцевого самоврядування, відомих спорстменів/ок;
• Міжнародна онлайн-трансляція Забігу та прес-підходів;
• Роздатковий інформаційний матеріал про насильство і його форми та наявні соціальні сервіси допомоги для постраждалих для учасників Заходу;
• Зображення відео та презентацій на екранах на центральній локації, що відображатимуть актуальні дані кількості звернень постраждалих до соціальних сервісів, які надають допомогу пов’язану з насильством, переміщених осіб та зниклих;
• Арка для старту та фінішу візуально зображуватиме логотип центру допомоги врятованим, де люди, які виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, місцеві мешканці можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку (працюють за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння Урядової Уповноваженої з питань тендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення);
• Інформування міжнародної спільноти шляхом організації передачі естефети та Забігу у інших країнах представниками українських діаспор.
• Розміщення “ярмарки” сервісів на локації поряд з місцем проведення Забігу, де будуть представлені доступні сервіси для постраждалих (наприклад: Центри допомоги врятованим, мобільні бригади, мобільна клініка, дружній до жінок та дівчат простір “Вільна” та інші) (учасники події та їхні групи підтримки зможуть не тільки особисто ознайомитись із доступними сервісами, але й отримати допомогу чи контакти на місці або ж планувати візит у сервіс пізніше).

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ТА ТЕХНІЧНИЙ СУПРОВІД:

Організацію Заходу здійснює Громадська організація «UA Experts». Технічний супровід здійснюватиме професійна спортивна підрядна організація, спільно з якою погоджено регламент Забігу, який включає:
• Порядок реєстрації учасників;
• Порядок допуску до Забігу;
• Визначення реєстраційного видаткового пакету учасникам/цям (включає медаль учасника/ці забігу “Acting for survivors”, футболку (маніжку), інформаційну продукцію, номер учасника/ці, карту маршруту та укриттів);
• Вартість участі та умови оплати (реєстраційний збір: 1 євро/40 грн.: кошти будуть спрямовані на благодійність);
• Порядок і правила використання реєстраційних номерів та чипу (технологія схвалена World Athletics (Міжнародною асоціацією легкої атлетики) та використовується на найбільших стартах по всьому світу з практично необмеженою кількістю учасників);
• Директиви учасникам;
• Порядок подачі скарг;
• Зв’язок з організаторами.

УЧАСНИКИ:
• спортсмени, марафоністи;
• студенти, школярі;
• волонтери;
• бізнесмени, трудові колективи;
• мешканці міста Ірпінь, Києва та інших населених пунктів Київської області, України;
• представники/ці гуманітарних місій, агенцій ООН, громадських організацій;
• урядовці, представники/ці центральних органів виконаної влади, місцевих органів самоврядування;
• представники/ці посольств;
• представники української діаспори в Чикаго.

ОРГАНІЗАТОРИ:
Громадська організація “UA Experts” за ініціативи та сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, підтримки UNFPA, Фонду ООН в галузі народонаселення, в межах соціально-правового проекту “Response & Prevention” та у співпраці з українською діаспорою в Чикаго в особі US Charity Fund «Help Heroes of Ukraine”.

РЕЗУЛЬТАТИ:
• Організація маштабного інформаційного та масового заходу у межах старту Міжнародної акції «16 днів активізму проти насильства» (з дотриманням усіх безпекових норм);
• Залучення більше 1000 учасників до спортивного Забігу;
• Підвищення обізнаності учасників та їх оточення про види насильства, випадки насильства пов’язані з військовим конфліктом, шляхи допомоги постраждалим та наявні соціальні сервіси, які надають таку підтримку;
• Інформування мешканців українських міст, міжнародної спільноти та представників/ць українських діаспор про насильство пов’язане з військовим конфліктом, шляхи реагування на нього та насильницькі методи ведення війни, які застосовує російська федерація;
• Сприяння організації спортивного Забігу у кожному місті, яке відзначає акцію «16 днів активізму проти насильства» щороку на теренах України та світу.

ПРОГРАМА ЗАБІГУ
10:00 – 12:00 – реєстація учасників Забігу;
12:00- 12:30 – вітальні слова від почесних гостей та організаторів;
12:30 – 12:40 – інструктаж учасникам;
12:40 – 12:55 – спортивна руханка;
13:00 – старт основного Забігу;
13:10- старт дитячого Забігу (1 група);
13:20 – старт дитячого Забігу (2 група);
13:30 – прес-підхід на центральній локації Забігу для почесних гостей, урядовців, представників/ць посольств та органів місцевого самоврядування, відомих спорстменів/ок;
14:00 – передача естафети Забігу представникам/цям української діаспори у місті Чикаго (США).

Коментарі