Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

У Медвинській громаді відкрили муніципальну мобільну телемедичну службу

У селі Медвин Білоцерківського району відбулося відкриття муніципальної мобільної телемедичної служби. Медвинська амбулаторія загальної практики сімейної медицини відсьогодні стала учасником проєкту «Телемедична допомога». У презентації проєкту взяли участь начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Гаель Весьєр, представники французьких організацій-партнерів та місцевої влади.

«Медзаклад завдяки Уряду Франції та громадським організаціям «Національна федерація цивільного захисту» і «Servier Ukraine» отримав два комплекти телемедичного обладнання для обслуговування пацієнтів та два легкові автомобілі з необхідним медичним оснащенням», – повідомив Руслан Кравченко.

Телемедична допомога – це новий формат надання медичних послуг у сільській місцевості. Сьогодні амбулаторія обслуговує 7 тис. пацієнтів. Медичні послуги тут надаватимуть двоє сімейних лікарів. У закладі є все необхідне обладнання й устаткування для належного обстеження та лікування як дорослих, так і дітей. Відтепер пацієнти можуть зробити низку аналізів, у тому числі біохімічних, електрокардіограму, виміряти артеріальний тиск та отримати інші послуги, які надають на первинному рівні.

Присутні змогли побачити, як працює телемедична служба, на практиці. Так, усі дані одного з пацієнтів медпрацівник оперативно внесла до телесистеми, здійснила забір крові. Результати були готові за лічені хвилини. Ще за декілька хвилин із пацієнтом звʼязався лікар однієї з районних лікарень для надання консультації з подальшого лікування.

«Якісні та оперативні медичні послуги. Це те, що мають отримувати всі мешканці Київщини незалежно від місця проживання. В умовах війни це стає ще більш актуальним. Адже людина, захворівши, не завжди може дістатися до великого районного чи обласного медичного закладу, щоб отримати консультацію лікарів, особливо вузькопрофільних. Вдячний французьким партнерам за допомогу. Спільно працюємо над зниженням рівня захворюваності та смертності серед населення», – наголосив начальник КОВА.

Коментарі