Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

З початку повномасштабної війни послугами Київської обласної служби зайнятості вже скористалися понад 5 тисяч ВПО – брифінг КОВА (ВІДЕО)

З початку повномасштабного вторгнення рф послугами Київської обласної служби зайнятості вже скористалися 5,5 тис. внутрішньо переміщених осіб. Про активні програми та соціальні послуги, які реалізує і надає служба зайнятості вимушеним переселенцям з урахуванням їхніх можливостей, інтересів та професійного досвіду, розповів під час брифінгу директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук.

«У вересні стартувала Всеукраїнська кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен!». Її метою є допомога внутрішньо переміщеним особам працевлаштуватися та інтегруватися в нових умовах. У рамках реалізації кампанії на Київщині організовані заходи з інформування ВПО щодо вільних робочих місць, реалізації програм сприяння зайнятості населення, можливостей професійного навчання та перенавчання, організації підприємництва, надання грантів для створення або розвитку власної справи тощо. Так, із початку поточного року 250 таких заходів відвідали понад 3 тисячі осіб, які через війну переїхали на терени Київщини», – зазначив Денис Дармостук.

Так, за допомогою мікрогрантів за державною програмою «Власна справа» підприємці отримують можливість розпочати власний бізнес або розвивати вже існуючий. Завдяки цій можливості 73 внутрішньо переміщені особи вже розпочали бізнес на Київщині.

Також він розповів, що вимушені переселенці можуть отримати ваучер на навчання для здобуття нового фаху або підвищення кваліфікації за 123 пропонованими професіями та спеціальностями. На сьогодні вже 107 внутрішньо переміщених осіб отримали такі ваучери.

У рамках програми «Армія відновлення» більше 440 осіб були залучені до виконання суспільно корисних робіт у пристоличному регіоні.

Крім того, працюють урядові програми, які стимулюють бізнес працевлаштовувати ВПО. Зокрема, це програма компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Вона передбачає надання підприємцям виплат протягом 2 місяців у розмірі 6700 грн за кожного працевлаштованого із числа ВПО. Цьогоріч 378 роботодавців отримали позитивне рішення щодо відшкодування витрат на оплату праці за працевлаштування таких осіб. Завдяки цій програмі вони змогли забезпечити робочими місцями 605 вимушених переселенців.

Коментарі