Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

У Білогородському ліцеї капітально відремонтували укриття

У Білогородському академічному ліцеї № 2 капітально відремонтували укриття площею 666 м2. В оновленому укритті одночасно можуть перебувати 400 дітей. Навчання в ліцеї відбувається в дві зміни. Усього заклад відвідують понад 800 дітей.

З облаштуванням укриття ліцею ознайомилися начальник Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко, заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко, голова Бучанської райдержадміністрації Данило Мавлянов та представники громад області.

«Якісне та безпечне навчання дітей – наш обовʼязок. Тому продовжуємо облаштовувати укриття в закладах освіти Київщини, щоб діти могли повноцінно навчатися. В укритті ліцею є сучасна вентиляція та нові електромережі, меблі, бойлери. Продуманий момент можливого відключення електрики: є акумуляторне аварійне освітлення та генератор. Діти забезпечені запасом води. Умови перебування зробили більш комфортними: облаштували санітарно-гігієнічні кімнати, поклали плитку на підлозі та стінах. Зараз відремонтоване укриття – це безпечний простір, де наші діти можуть продовжити освіту без перешкод та, найголовніше, без страху. Вартість капітального ремонту складає 9,4 млн грн, із яких 70% – кошти субвенції, ще 30% – кошти громади», – розповів начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.

Він зауважив, що загалом у закладах освіти вже облаштовано понад 1,2 тис. об’єктів цивільного захисту та укриттів. Під час тривог у них може перебувати майже 270 тис. людей. Упродовж 2022-2023 років відремонтували укриття в майже 900 закладах освіти області, роботи тривають ще у 68. Будуть також встановлені модульні укриття.

Руслан Кравченко, крім того, відвідав заняття в класі безпеки. Це частина Всеукраїнського проєкту «Клас безпеки».

«Поспілкувався з дітьми та розпитав, чого саме їх навчають на таких заняттях. Правила пожежної безпеки, як реагувати на сигнал «Повітряна тривога», що робити, коли виявили підозрілі предмети, – про все це дізнаються школярі. Від дітей отримав чималий заряд позитиву. Подарували також «Щоденник» Білогородського ліцею з побажаннями миру, добра і головне – Перемоги!» – додав начальник Київської ОВА.

До проєкту «Клас безпеки» залучені не лише вчителі, а й співробітники ДСНС, Національна поліція, медики, учасники бойових дій, фахівці з мінної безпеки. Класи обладнують усім необхідним за кошти місцевих бюджетів. Наразі у закладах освіти вже відкрито 62 класи безпеки – у кожному районі та в більшості територіальних громад області.

Коментарі