Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Прості правила пожежної безпеки, які повинна знати кожна дитина

Знання елементарних правил пожежної безпеки для дітей є дуже важливим. Тому дорослі, а особливо батьки, повинні приділяти цьому питанню належну увагу. Пожежа, як правило, виникає раптово і вогонь поширюється дуже швидко. Не розгубитися в такій ситуації досить важко. І якщо дитина не володіє достатніми знаннями, як поводитися при пожежі, то ситуація може мати дуже сумні наслідки.

Батьки повинні невпинно повторювати своєму малюку, що сірниками гратися не можна. Поступово ці істини закріплюються у мозку дитини, хоча іноді дітям хочеться перевірити, чому ж саме не можна чіпати сірники.

Виховуючи дитину, слід пояснювати їй, які дії можуть призвести до небезпечних ситуацій. Говорити з малюками про пожежну безпеку слід, мало не з пелюшок. Вік 3-4 роки вважається оптимальним для того, щоб розповісти дитині ази пожежної «граматики». Дитина має розуміти, чому пожежі небезпечні, чим шкідливий дим.

Залишатися в палаючій квартирі, чи з неї вибиратися? Чи варто намагатися гасити пожежу самостійно і кого покликати на допомогу, якщо вдома немає дорослих? На всі ці питання у дитини повинні бути вичерпні відповіді, дозволяють приймати правильне рішення в критичній ситуації.

Важливо проводити такі бесіди доступною для дітей мовою. Для дошкільнят будуть корисними розповіді, бесіди і заняття в ігровій формі, у формі казок, інсценувань.

Діти повинні знати, що сірники є необхідним інструментом для розпалювання вогню для приготування їжі, але ніяк не іграшкою.

Також важливо, щоб дитина розуміла, що не можна торкатися мокрими руками електричних приладів, що-небудь пхати в розетки, торкатися оголених проводів тощо.

Всі перераховані вище правила більшою мірою стосуються батьків, оскільки їх обов’язком є забезпечення безпеки дитини.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі