Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Новини ГУ ДПС у Київській області

Закон України 3219: З 01.08.2023 року відновлюється перебіг строків для формування податкового кредиту з ПДВ

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що пунктом 102.9 статті 102 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено зупинення на період дії правового режиму воєнного стану в Україні перебігу строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ. Це положення зупиняло у тому числі перебіг строків і для формування податкового кредиту.

Пункт 102.9 ст.102 ПКУ та п.п.69.9 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, якими були встановлені окремі особливості зупинення перебігу строків, діяли до 01.08.2023 року.

Тому перебіг строків для формування податкового кредиту, визначених п. 198.6 ст.198 ПКУ – 365 календарних днів із дати складання податкової накладної, з 01.08.2023 року відновлюється.

Отже, строк на включення до податкового кредиту сум ПДВ (за зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, у тому числі складеними до введення воєнного стану на території України), встановлений п.198.6 ст.198 та п. 80 підрозд.2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, починаючи з 01.08.2023 року продовжується на ту кількість днів, протягом яких платник податку мав право на включення сум ПДВ до податкового кредиту, які припадають на період починаючи з дати введення воєнного стану на території України і до 01.08.2023 року.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Випадки використання операції «службове внесення» та «службова видача»

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 6 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547 та п. 9 розд. IV Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через реєстратор розрахункових операцій (далі – РРО) або програмний РРО (далі – ПРРО) з використанням операцій «службове внесення» та «службова видача», якщо такі внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій:
– операція «службове внесення» використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту;
– операція «службова видача» використовується для реєстрації суми готівки, яка вилучається з місця проведення розрахунків та/або видається держателям електронних платіжних засобів.

Проведення операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів здійснюється суб’єктами господарювання із використанням РРО або ПРРО у порядку, визначеному Законом України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та нормативно-правовим актом Національного банку України з питань ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Яке призначення програмного забезпечення «ПРРО WEB-ВЕРСІЯ ДПС»

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій ПРРО (WEB-ВЕРСІЯ) Державної податкової служби України» (далі – ПЗ «ПРРО WEB-ВЕРСІЯ ДПС») призначене для:
– автоматизації процесу реєстрації розрахункових документів та надання їх покупцям (в електронному чи паперовому вигляді) в момент придбання товарів (послуг);
– створення та реєстрації службових чеків (службове внесення, службова видача), реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів/наданні послуг, реєстрації розрахункових операцій виключно в режимі онлайн.

Для запуску ПЗ «ПРРО WEB-ВЕРСІЯ ДПС» необхідно в адресному вікні браузера вставити посилання з URL-адресою веб-застосунку (https://webrro.tax.gov.ua) та натиснути «Enter».

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Закон України 3219: Проведення контролюючими органами позапланових документальних перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01 серпня 2023 року, передбачено часткове зняття обмежень на проведення контролюючими органами документальних перевірок.

Так, продовжено мораторій (до припинення воєнного стану) на проведення документальних перевірок платників податків та перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. Виняток становлять платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, у сфері організації та проведення азартних ігор, надають фінансові, платіжні послуги.

Щодо проведення документальних позапланових перевірок: дозволено перевірки, що проводяться виключно на звернення платника та/або з підстав, визначених п.п.78.1 ст.78 ПКУ:
п.п.78.1.1- у частині документальних позапланових перевірок ПП, за якими отримано інформацію про порушення податкового законодавства з питань оподаткування доходів, отриманих нерезидентами із джерелом їх походження з України, та/або з питань оподаткування нерезидентів, які здійснюють діяльність через відокремлені підрозділи, постійні представництва, ПП, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), платників, які надають фінансові, платіжні послуги;
п.п.78.1.2 – у частині контролю за трансфертним ціноутворенням: не подано в строк податкову звітність для податкового контролю за трансфертним ціноутворенням;
п.п.78.1.5 – подано заперечення до акта/скаргу на ППР, в яких ПП посилається на обставини, не досліджені під час перевірки, та об’єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки;
п.п.78.1.7 – реорганізація ЮО/припинення діяльності ФОП;
п.п.78.1.8 – відшкодування ПДВ/від’ємне значення ПДВ, більше 100 тис. грн.;
п.п.78.1.9 – щодо платника подано скаргу про ненадання ПН/АН, або про недоліки у такій ПН/АН;
п.п.78.1.12 – перевірка призначена контролюючим органом вищого рівня для перевірки висновків перевірки, проведеної контролюючим органом нижчого рівня;
п.п.78.1.14 – невідповідність умов контрольованої операції принципу “витягнутої руки”;
п.п.78.1.15 – неподання документів щодо ТЦ;
п.п.78.1.16 – подано звіт про контрольовані операції, надісланий платником відповідно до п. 39.4 ст.39 ПКУ;
п.п.78.1.21 – отримано інформацію та/або документи від іноземних державних органів, яка свідчить про порушення законодавства, щодо вже проведеної перевірки;
п.п.78.1.22 – проведення господарської діяльності нерезидентом через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік;
та/або документальні позапланові перевірки ПП, за якими отримано податкову інформацію, що свідчить про порушення валютного законодавства в частині дотримання граничних строків надходження товарів за імпортними операціями та/або валютної виручки за експортними операціями.

Комунікаційна платформа: kyivobl.ikc@tax.gov.ua
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі