Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Об’єднані заради відновлення Київщини: благодійники та міжнародні організації допомогли відбудувати Макарівську амбулаторію

Медичний заклад у Макарові відродили фактично з попелу. Фінансовий та гуманітарний внесок зробили міжнародні та благодійні організації, меценати і приватні донори. Тепер у новозбудованій амбулаторії первинну меддопомогу отримуватимуть понад 19 тисяч мешканців громади. Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я Київської ОДА.

Амбулаторія у Макарові з перших днів вторгнення ворога на Київщину була в епіцентрі бойових дій. Неодноразовими обстрілами в ній були пошкоджені фасад і вікна. 28 березня 2022 року споруда була знищена вщент вибухом від прямого потрапляння російського артилерійського снаряду.

Це була сучасна будівля, зведена за канадськими технологіями. До повномасштабної агресії Макарівська медична амбулаторія загальної практики-сімейної медицини встигла пропрацювати трохи більше року.

Менше року знадобилося, щоб її відбудувати з нуля. Тепер тут працюють 9 сімейних лікарів, терапевт та 3 педіатри. Нова споруда дещо більша за зруйновану, обладнана за всіма стандартами та відповідає критеріям інклюзивності.

Кошти на будівельні роботи та частину умеблювання зібрала і надала благодійна організація «БФ «Київська школа економіки». За обладнання та меблі тут вдячні Міжнародному медичному корпусу, фонду UNICEF, USAID, організації «Лікарі світу», Міжнародній медичній гуманітарній організації «Лікарі без кордонів» та багатьом іншим фондам і приватним компаніям. Реалізація стала можливою завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я України, Київської обласної державної адміністрації та Макарівської селищної ради.

Коментарі