Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

БЕРЕЖІТЬ ЕКОСИСТЕМИ ВІД ПОЖЕЖ -ДОТРИМУЙТЕСЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!

Найбільша кількість пожеж припадає на літній період. Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини. Влітку дорослі та діти частіше відвідують дачні масиви, здійснюють походи до лісу. Але через нехтування правилами пожежної безпеки, через необережність людей саме на відкритих територіях, у лісових масивах та степових зонах нерідко виникають пожежі.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на територіях, прилеглих до лісових масивів, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Обухівське РУ ГУ ДСНС України у Київській області звертається з проханням, перебуваючи за населеним пунктом, господарюючи на присадибних ділянках та на відкритих територіях, не спалювати суху рослинність, не розкладати багаття у лісах, на торфовищах, утриматися від користування відкритим вогнем у зазначених місцях!

Пам’ятайте, що за сухої погоди спричинити пожежі в екосистемах здатен навіть непогашений сірник, залишений на сухій трав’янистій підстилці!

Не забувайте, що спалювання сухостою може спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню!

Трагічними наслідки можуть бути й для людей – вогонь з відкритої території перекидається на присадибні ділянки, будинки.

Випалювання сухої рослинності завжди пов’язане з ризиками поширення вогню на розташовані поруч будівлі, трансформаторні підстанції, лісові насадження та торфовища. Таким чином державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки, а продукти горіння небезпечні для людського здоров’я!

Якщо ви помітили пожежу, що починається (наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття), спробуйте загасити його самі, засипаючи піском чи заливаючи водою. Іноді досить просто затоптати полум’я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка вже не жевріють, інакше вогонь може з’явитися знову)!

Якщо ж впоратися самотужки неможливо або пожежа вже набула значних розмірів, негайно телефонуйте за номером «101»!

Пам’ятайте, що за несанкціоноване випалювання сухої рослинності законодавством України передбачена адміністративна відповідальність!

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі