Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ШАНОВНА ОБУХІВСЬКА ГРОМАДО!

28 липня українці святкують День Української Державності – вдруге за історію.

Це свято започаткували згідно з указом президента України від 24 серпня 2021 року. День Державності відзначається того ж дня, коли українські християнські церкви вшановують памʼять Київського князя Володимира Великого та День Хрещення Руси-України. Ця привʼязка – невипадкова, оскільки Князь Володимир Великий уособлює розбудову Русі.

Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором.
Щиро вітаємо з цими визначними святами!

У 2023 році День Державності відзначається 28 липня. Але вже наступного року відзначатиметься 15 липня – з огляду на перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви з 1 вересня 2023 року на Новоюліанський стиль календаря. За перенесення Дня Державності проголосував парламент 14 липня цього року. Оскільки День

Української Державності має привʼязку до релігійної традиції, перенесення памʼятної дати синхронізує її відзначення з новим календарем.

День Української Державності – це можливість для кожного з нас згадати історію своєї країни, повну боротьбу за незалежність, єдність та щасливе життя. Цінуємо те, за що боролися наші предки та продовжують нині запеклу боротьбу наші воїни на передовій, пам’ятаємо усіх, хто загинув у цій боротьбі, молимося за перемогу України та за те майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити.

Нехай День Української Державності зітре кордони та об’єднає українців у всьому світі, а мудрість та сила дасть нам натхнення для побудови процвітаючої європейської держави – України та створення гідної української нації.

Україна була, є і буде завжди!

Коментарі