Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Денис Шмигаль: Наша мета на конференції в Лондоні — мобілізувати якнайбільше міжнародної підтримки

Під час Конференції з питань відновлення України в Лондоні буде зосереджена увага на трьох основних аспектах: швидке відновлення, залучення приватних інвестицій та міжрегіональна співпраця. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 19 червня.

«Вже незабаром у Лондоні розпочнеться велика міжнародна конференція з питань відновлення України. Це продовження руху до великої відбудови, який ми розпочали рік тому в Лугано. Наша мета — мобілізувати якнайбільше міжнародної підтримки та налагодити механізми, за якими ця допомога надходитиме вчасно та ритмічно», — відзначив очільник Уряду.

Прем’єр-міністр нагадав, що за оцінкою Світового банку на так зване «швидке відновлення» Україні у 2023 році потрібно 14,1 млрд доларів. Водночас після російського теракту на Каховській ГЕС цифри, очевидно, зростуть. За словами Глави Уряду, вже ведеться робота над точною оцінкою завданих агресором збитків.

Денис Шмигаль також зауважив, що під час конференції в Лондоні буде зосереджено увагу на трьох основних аспектах.

«Перший — це швидке відновлення. Енергетика, критична і соціальна інфраструктура, особливо відновлення житла. Нам необхідно мобілізувати потрібний на відбудову ресурс. Під час конференції відбудеться засідання Міжвідомчої Координаційної Платформи донорів України, так званого «фінансового Рамштайну». Розраховуємо на ефективні рішення», — зазначив Денис Шмигаль.

Другий аспект, за словами Прем’єр-міністра, залучення приватних інвестицій. Буде презентовано найперспективніші напрямки для інвестування та зроблено важливий крок у питанні страхування воєнно-політичних ризиків для інвесторів.

«Третій аспект — регіони. Прагнемо активізувати горизонтальні зв’язки між українськими громадами та міжнародними партнерами для реалізації проектів відновлення. Понад 200 проектів уже стартувало, хочемо, аби їх було набагато більше», — наголосив Прем’єр-міністр.

Очільник Уряду відзначив, що за результатами конференції в Лондоні Україна очікує на підписання низки важливих угод, меморандумів, декларацій, які прискорять нашу відбудову та розвиток.

Коментарі