Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ЖНИВ

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження й запалювання. Їх також слід оснастити справними іскрогасниками та обладнати первинними засобами пожежогасіння (комбайни й трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником і штиковою лопатою).

Трактористи, комбайнери, їхні помічники та інші особи, залучені до збирання врожаю, зобов’язані пройти протипожежний інструктаж.

Корпуси комбайнів мають бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, 10 см якого повинні безпосередньо торкатися землі.

Збиральну техніку потрібно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

Під час роботи комбайна з підбирачем слід пильнувати, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. Якщо таке сталося, слід негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

Забороняється сіяти колосові культури на смугах відчуження залізниць і шосейних доріг. Копиці скошеної на цих смугах трави можна розташовувати на відстані не ближче ніж 30 м від хлібних масивів.

Перед дозріванням колосові (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових і торфових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів і залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) та оборані смугою не менше як 4 м завширшки.

У період воскової стиглості збіжжя, перед косовицею, хлібні масиви слід розбити на ділянки площею не більше ніж 50 га. Між ділянками потрібно виконати прокоси не менше ніж 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів слід негайно прибирати. Посередині прокосів проорюється смуга не менше ніж 4 м завширшки.

Тимчасові польові стани слід розташовувати на відстані не ближче ніж 100 м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше ніж 4 м завширшки.

Кожен хлібний масив площею понад 25 га, з якого збирається врожай, слід забезпечити трактором із плугом на випадок пожежі.

У разі використання групового методу збирання зерна до складу збирально-транспортних загонів потрібно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авто гноївкорозкидачі, водороздавачі та інші), пристосовані до гасіння пожеж зернових.

Зернотоки слід розміщувати на відстані: від будинків і споруд – не ближче ніж 50 м, від хлібних масивів – не ближче ніж 10 м. Майданчик для току слід ретельно очистити від рослинного покриву.

Стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати на відстані не ближче ніж 100 м від хлібних масивів. Полювання на хлібних масивах і поблизу них забороняється.

Трактори, комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним пуском двигуна, повинні мати вимикач для від’єднання акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора мають бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їхня електропроводка повинна бути справною та надійно закріпленою.

Радіатори двигунів, вали літерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин слід очищати від пилу, соломи й зерна.

Заправляти збиральну техніку пальним у польових умовах потрібно за межами поля (не ближче ніж 30 м), попередньо заглушивши всі двигуни.

У місцях зберігання сільськогосподарської та іншої техніки, що використовується під час збирання врожаю, а також у приміщеннях ремонтних майстерень слід суворо дотримуватися протипожежних вимог.

У разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах слід розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, що віддалені від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів – не менше як на 100 м, від будинків – не менше як на 50 м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше за 4 м завширшки.

Ремонт збиральних машин і агрегатів (за потреби) допускається не ближче ніж 30 м від хлібних масивів та інших посівів.

Під час збирання врожаю забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків та розведення багать на полях.

Не дозволяється:
• робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах із двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
• застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;
• заправляння пальним збиральної техніки на хлібних масивах;
• заправляння машин пальним у польових умовах.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Обухівського РУ
ГУ ДСНС України у Київській області старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі