Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Три екзаменаційні хаби замість 9 сервісних центрів МВС: де жителі Київщини складатимуть іспити на право керування транспортними засобами?

Попри війну наше життя не стоїть на місці. Більше того – воно трансформується, вдосконалюється і спрощується. Зокрема, в частині отримання державних послуг.

З 1-го червня в екзаменаційній діяльності сервісних центрів МВС Київської області, як і ще трьох областей України – Вінницької, Львівської та Одеської, відбудуться суттєві зміни.

Йдеться про створення так званих «екзаменаційних хабів», де кандидати у водії зможуть складати іспити чесно, покладаючись лише на власні знання, здобуті в автошколах. На території Київської області, приміром, в рамках реалізації пілотного проєкту «Оптимізація сервісних центрів МВС, які прийматимуть теоретичні і практичні іспити» працюватимуть лише три територіальні сервісні центри МВС:
• № 3242, що у Білій Церкві, на вулиці Сухоярська, 20;
• № 3246, що у Софіївській Борщагівці, на вулиці Толстого, 2;
• № 3248, що у Переяславі, на вулиці Ново-Київське шосе, 46.

Плануючи розміщення екзаменаційних хабів, фахівці ГСЦ МВС опирались на географічний принцип – аби в області до сервісного центру МВС, який прийматиме іспити, їхати було не більше 100-а кілометрів.

Наразі не йдеться про скорочення кількості сервісних центрів МВС. Решта шість сервісних центрів МВС Київської області не зачиняються, а продовжуватимуть надавати послуги з реєстрації-перереєстрації транспортних засобів, займатимуться обмінами і відновленнями посвідчень водія, видачею державних номерних знаків, їх відповідальним зберіганням і т.д.

Тобто під час реалізації пілотного проєкту складання іспитів в інших ТСЦ області буде призупинено.

Експеримент триватиме до кінця вересня, а після врахування усіх позитивних моментів та виправлень недоліків проєкт з оптимізації сервісних центрів МВС щодо екзаменації буде поширено на всю Україну.

«У суспільства вже давно сформувався запит на максимально прозорі умови складання іспитів у сервісних центрах МВС. Результат цих іспитів має залежати виключно від знань та практичних вмінь кандидата у водії. Тому метою пілотного проєкту є удосконалення цього процесу та посилення контролю за якістю складання іспитів. Для кандидатів у водії рецепт успішних іспитів простий: «Знаєш – успішно складаєш. Не знаєш – не допоможуть», – наголосив журналістам начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Сергій Петров.

Працівники сервісних центрів МВС доклали максимум зусиль, аби належно підготуватись до початку проєкту. Зокрема, екзаменаційні класи для перевірки теоретичних знань в цих трьох територіальних сервісних центрах області обладнали системами перехресної відеофіксації із записом звуку, що унеможливлює існування в класі «сліпих» зон і втручання в теоретичний іспит сторонніх осіб. Тобто осучаснили технічні умови.

Варто наголосити, що змін в теоретичній підготовці майбутніх водіїв в рамках цього проєкту не буде. І щодо порядку самих іспитів для людей нічого не змінюється. Необмежена кількість спроб скласти тести на знання ПДР протягом року теж залишається.

Також цілями такого експерименту є забезпечення екзаменаційних хабів достатньою кількістю транспортних засобів для складання практичного іспиту і підвищення шансів у кандидатів у водії здавати екзамени з водіння на категорію В на автомобілях сервісного центру, а також технічне оснащення цих автівок засобами контролю всього процесу екзаменації.

Наприклад, у білоцерківському сервісному центрі МВС екзаменатори прийматимуть іспити на 4 автівках, у ТСЦ, що у Софіївській Борщагівці, – на 5 автівках, а сервісний центр у

Переяславі забезпечено трьома спеціалізованими автомобілями для проведення екзаменаційної діяльності. Увесь транспорт в належному технічному стані. Відповідно збільшено кількість і самих адміністраторів, які прийматимуть теоретичні та практичні іспити.

«Автівки сервісних центрів МВС будуть оснащені камерами спостереження з кутом огляду 360°та фіксацією аудіозапису в салоні. Камера в салоні фіксуватиме положення рук і ніг кандидата у водії, рук і ніг екзаменатора сервісного центру МВС», – розповів представникам засобів масової інформації начальник територіального сервісного центру № 3246 РСЦ ГСЦ МВС в Київській області, що у Софіївській Борщагівці, Дмитро Васильєв.

За його словами, у кандидатів у водії з’явиться також більше інструментів для апеляції рішення екзаменатора, а термін отримання відеозапису на його оскарження буде продовжено до 30 днів.

Покращення вже є і в отриманні талона попереднього запису на складання практичного іспиту онлайн – через функціонал Е-ЗАПИС на сайті Головного сервісного центру МВС.

Залишається можливість отримати талон електронної черги на водіння і в терміналі центру.

Ще одна законодавча ініціатива в рамках проєкту стосується скасування обмеження у кількості спроб для складання практичного іспиту.

«Зараз їх – три. А планується, що вже наприкінці 2023 року можна буде складати практичний іспит на право керування транспортним засобом необмежену кількість разів протягом двох років, поки буде чинним свідоцтво про закінчення автошколи – протягом 2 років. Станом на сьогодні, якщо особа тричі не склала практичний іспит, то вона проходить повторну перепідготовку з практичного керування транспортним засобом і знову має три спроби», – нагадав начальник ТСЦ МВС.

Зменшення кількості автошкіл не передбачається. Всі вони є приватними і діють відокремлено від сервісних центрів МВС.

«Забезпечення безпеки на дорозі – один із напрямків діяльності сервісних центрів МВС. Оскільки саме до нашої компетенції належить екзаменація кандидатів у водії різних категорій транспортних засобів. Як єдиний в Україні орган видачі посвідчення водія вперше, ми активно підтримуємо ініціативи Міністерства внутрішніх страв України та Головного сервісного центру МВС щодо вдосконалення всіх процесів при складанні іспитів. Ці та інші зміни, що впроваджуватимуться поступово до кінця нинішнього року, направлені на максимальну відкритість процедури отримання посвідчення водія та унеможливлення спекуляцій під час складання та прийому іспитів у сервісних центрах МВС. Щоб ніхто не міг втручатись, відволікати кандидатів у водії або впливати на результат екзаменів. Якщо кандидат у водії досконало знає правила дорожнього руху і має навички водіння на рефлекторному рівні, то він складе іспити з першого разу та отримає посвідчення водія без проблем», – зазначив начальник регіонального сервісного центру МВС Сергій Петров.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Коментарі