Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Чому небезпечно відпочивати поблизу електроопор – пояснює ДТЕК Київські регіональні електромережі

У Київській області лінії електропередачі можуть проходити біля місць відпочинку: уздовж або посеред водойм, паркових зон та лісових масивів. На що слід звертати увагу в таких місцях, щоб не наражати себе та оточуючих на небезпеку ураження електричним струмом – розповідає ДТЕК Київські регіональні електромережі.

«Людське життя та здоров’я – пріоритет №1 для ДТЕК. Ми піклуємось про безпеку жителів та гостей області. Тому нагадуємо, що кожна електролінія має свою охоронну зону, що охоплює земельну ділянку під нею та повітряний простір навколо. Тож перебувати в цій зоні – небезпечно!»,зазначили в компанії.

Охоронна зона навколо ліній електропередачі становить від 10 до 40 метрів по обидві сторони, у високовольтних – від 10 до 40 метрів. Тож слід враховувати це, обираючи місце для відпочинку та уникати місць безпосередньо під електричними лініями та упритул до них.

Слід також пам’ятати, що не тільки торкання до проводів та інших частин ліній електропередачі несе загрозу життю та здоров’ю людини. Ураження електричним струмом від високовольтних мереж можна отримати навіть на відстані 5 метрів!

Уявіть ситуацію, коли рибалка зростом 1,7 метра проходить під дротами, відстань від яких до землі складає 7 метрів, й несе на плечі вудку довжиною 6 метрів. Навіть якщо вудка не торкнеться проводів – є ризик ураження рибалки електричним струмом. До того ж сучасні вудилища зроблені з вуглепластику, який дуже добре проводить електричний струм. Тож йти з вудкою під лініями електропередачі все одно що йти з металевим прутом.

Також біля ліній електропередачі не можна запускати повітряних зміїв. Адже нитка може бути зроблена з додаванням металевих волокон або з того ж вуглецевого волокна, що добре проводить електричний струм.

Бережіть себе, рідних та дотримуйтесь правил поводження біля ліній електропередачі й обирайте для відпочинку місця подалі від електричних ліній.

Коментарі