Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

У Дії можна скасувати належного користувача авто

25 квітня 2023 року послуга призначення належного користувача у застосунку Дія отримує додатковий функціонал. Тепер у мобільному додатку у кілька кліків можна не лише призначити належного користувача, а й скасувати його.

Належний користувач — це той, хто користується авто, яке йому не належить, але на законних підставах. Відтак, за вчинення правопорушень відповідатиме особа, яка була за кермом, а не власник транспортного засобу. Зазвичай таке призначення відбувається на певний період. Його визначає власник і той, кому надають транспортний засіб у користування. Це може бути від одного дня і до кількох років: залежить від домовленостей. Після того, як визначений термін вичерпався, скасування відбувається автоматично. Раніше можна було достроково скасувати шеринг авто при особистому зверненні до сервісного центру МВС або в Електронному кабінеті водія. А відтепер і в Дії.

Як скасувати шеринг авто у Дії?

Якщо ви — власник авто, для скасування шерингу свого транспортного засобу потрібно:
• авторизуватися в Дії;
• вибрати «Послуги» — «Шеринг авто» — «Скасувати шеринг»;
• перевірити сформовану заяву про скасування та підписати її.

Після накладення цифрового підпису, заявка опрацьовується сервісом автоматично і протягом кількох хвилин свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу зникає з Дії належного користувача та він отримує сповіщення про те, що більше не може користуватись авто на законних підставах.

Якщо ви належний користувач і хочете ініціювати скасування, вам необхідно:
• авторизуватися в Дії;
• обрати Свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу і натиснути «Меню»;
• вибрати «Відмовитися від користування авто» — «Почати»;
• пошерити сформований екран із запитом власнику для підтвердження.

Власник має підтвердити запит, переглянути та підписати заяву. Після цього розгляд відбувається автоматично і свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу зникає з Дії належного користувача. Обидва отримують сповіщення про успішне скасування послуги шерингу.

Головний сервісний центр МВС та Міністерство цифрової трансформації постійно працюють над удосконаленням існуючих послуг та над розробкою нових. Послуга призначення належного користувача була відновлена від 31 серпня 2022 року і надається навіть під час воєнного стану.

Більше про можливість законно передати свій транспортний засіб у користування можна з розділу «Належний користувач».

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук.

Відповіді на найпоширеніші питання можна знайти на сайті.

Коментарі