Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Денис Шмигаль: Для відновлення справедливості потрібні трибунал над росією, конфіскація активів та потужні санкції

Місто Буча повинне розглядатися як один із варіантів місця проведення засідань Міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України, який судитиме тих, хто віддавав накази та їх виконував. У тому числі вище політичне керівництво росії. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час Бучанського саміту з притягнення росії до відповідальності за злочини в Україні.

Захід відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського, за участю Президента Молдови Маї Санду, Президента Польщі Анджея Дуди, Президента Литви Ґітанаса Наусєди, Президента Естонії Алара Каріса, Прем’єр-міністра Словацької Республіки Едуарда Геґера, Прем’єр-міністра Словенії Роберта Голоба та Прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича та інших світових лідерів.

«Сьогодні ні в кого немає сумнів, що росія та її керівництво має заплатити за скоєне зло. Заплатити свободою, заплатити коштами, заплатити статусом країни-вигнанця. Зараз Україна разом із міжнародними партнерами працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу. Далі — конфіскація російських активів, які заморожені на Заході, та передача цих ресурсів на відбудову України», — наголосив Денис Шмигаль.

За його словами, потрібні також потужні санкції, аби не повторилися нові Бучі, а в росії вичерпалися ресурси на ведення війни.

«Вдячні нашим партнерам, США, Євросоюзу за 10 санкційних пакетів. Вони суттєво вплинули на можливості Кремля продовжувати бойові дії. Але потрібно більше санкцій у військовій, енергетичній, торговельній, фінансовій, ІТ галузях. Особливо в атомній енергетиці. Треба відмовлятися від російського урану та ядерного палива. На часі також санкції на імпорт російської сталі, металопродукції, викопних мінералів, дорогоцінних металів, промислових алмазів. Механізми «цінової стелі» на російську сиру нафту та нафтопродукти довели свою ефективність. Треба максимально її знижувати. Так ми знекровимо фінансову систему агресора», — переконаний Денис Шмигаль.

Глава Уряду висловив впевненість, що лише справедливість та правосуддя зможуть загоїти рани Бучі.

«Коли в 1945 році союзники обирали місце для суду над нацизмом, то зупинилися на Нюрнберзі. Бо там кувалась злочинна ідеологія. Коли ми обиратимемо майданчик для процесу, Буча має розглядатися як один з варіантів. Адже саме тут, як наголосив Президент України, вперше проявилась уся злочинна сутність путінського режиму та російської окупації», — заявив Прем’єр-міністр України.

Коментарі