Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Денис Шмигаль: Відбудова України — найамбітніший проект ХХІ ст., який відкриває незліченні перспективи для бізнесу

Вже зараз Україна має низку беззаперечних переваг для інвесторів. Зручна логістика в західному напрямку, висококваліфіковані та освічені працівники, розгалужена інфраструктура. Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-виступу в межах конференції «Кластери зустрічаються з регіонами», що проходить у м. Кошице (Словацька Республіка) за участі Прем’єр-міністра Словаччини Едуарда Геґера.

Денис Шмигаль підкреслив, що відбудова України — це найамбітніший проект ХХІ століття, який потребує величезних ресурсів. Але водночас відновлення, за його словами, відкриває незлічені можливості та перспективи. Особливо для бізнесу, який буде локомотивом змін.

«Україна отримала статус держави-кандидата на членство в ЄС. Українська та європейська економіка поступово стають єдиним цілим. Ми зацікавлені в кластерній співпраці з ЄС, як основи для успішної інтеграції України у глобальні ланцюги доданої вартості», — сказав Прем’єр-міністр України.

За словами Дениса Шмигаля, найбільш перспективними є п’ять секторів: енергетика, оборонно-промисловий комплекс, аграрний, природні ресурси та IT.

«Ми будуємо нову економіку. Активізуємо державно-приватне партнерство. Ми ухвалили сучасне законодавство, аби в Україні з’явилися десятки, а потім і сотні потужних концесійних проектів», — зауважив очільник українського Уряду.

Прем’єр-міністр України додав, що страхування воєнних ризиків — ключове питання для інвесторів, і Уряд України працює над варіантами рішень. Один з них — створення цільового міжнародного трастового фонду, що дозволить залучити до страхування експортно-кредитні агентства країн Великої сімки, Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA), американську агенцію DFC. Остання, за словами Дениса Шмигаля, вже оголосила про готовність мобілізувати понад 1 млрд доларів приватного капіталу для підтримки економіки України.

«Україна та ЄС будуть єдиними не лише ціннісно та політично, але й економічно. Кожен спільний успішний інвестпроект наближає нас до мети. До сильної успішної України і до єдиної та різноманітної Європи», — резюмував Прем’єр-міністр України.

Коментарі