Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Денис Шмигаль: Україна та Латвія розвиватимуть нові логістичні шляхи

Україна та Латвія працюють над подальшим розвитком і зміцненням торговельно-економічних відносин. Під час зустрічі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем’єр-міністра Латвії Кріш’яніса Каріньша сторони домовилися про продовження роботи Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва. Дев’яте засідання Комісії відбудеться найближчим часом.

Як зауважив Денис Шмигаль на спільному брифінгу за підсумками зустрічі, Україна зацікавлена — як у межах Комісії, так і на високому політичному рівні — реалізовувати проект розвитку логістичних шляхів.

«Україна є частиною європейської системи логістичних шляхів TEN-T. Наші логістичні коридори нанесені на індикативні карти ЄС. Це відкриває перед нами можливість спільно з Латвією, іншими балтійськими країнами та Польщею працювати над новими логістичними шляхами й напрямками. Переконаний, що нова логістика з півночі на південь, з півдня на північ є перспективою для багатосторонньої кооперації та зміни логістики на європейському континенті», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Денис Шмигаль також подякував Уряду Латвії за рішення брати участь у проектах з відновлення інфраструктури Чернігівської області та відзначив допомогу енергетичним обладнанням, яку надавала Латвія в найскладніші часи осінньо-зимового періоду цього року.

Глава українського Уряду також повідомив, що Україна вже отримала від Латвії військової допомоги на суму понад 300 мільйонів євро. Він висловив вдячність за затвердження нового пакету допомоги, завдяки якому ця сума досягне 370 млн євро, або більш ніж 1% ВВП Латвії.

Прем’єр-міністр Латвії зі свого боку підкреслив, що процедура вступу України до ЄС має розпочатися цього року. За його словами, лише членство України в Європейському Союзі та НАТО дасть запоруку для тривкого миру й безпеки в усій Європі. Кріш’яніс Каріньш також запевнив, що Уряд і народ Латвії і надалі всебічно підтримуватиме Україну.

Коментарі