Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Нові програми підтримки роботодавців

Для активізації ринку праці та зростання зайнятості серед населення уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким складно знайти роботу. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 10 лютого 2023 року. Відповідно до активних програм зайнятості, роботодавці отримуватимуть певні пільги за працевлаштування окремих категорій осіб.

Порядок передбачає надання роботодавцям трьох видів компенсацій.

Компенсація ЄСВ передбачена за працевлаштування таких категорій населення:
– один з батьків або особа, яка їх замінює і:
* має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
* виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
* утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
– діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
– особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
– особи, яким до виходу на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
– особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або опікуна, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати, компенсуються за працевлаштування таких категорій населення:
● особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
● учасники бойових дій;
● особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 5 і менше років.

50% мінімальної заробітної плати компенсуються за працевлаштування осіб:
● віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
● віком до 35 років – на перше робоче місце;
● звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Ці зміни дозволять удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття.

Також у 2023 році продовжить діяти урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує підприємцю 6700 грн впродовж 2 місяців.

Отримайте онлайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi
Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot
Пропонуємо ознайомитися з інформацією щодо актуальних подій та змін у роботі Київської обласної служби зайнятості на наших
Фейсбук-сторінці: https://www.facebook.com/kyivobl
Інстаграм-сторінці: https://www.instagram.com/kobl_cz/
на сайті Київського ОЦЗ https://kir.dcz.gov.ua/.

Коментарі