Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

На Обухівщині під час засідання «круглого столу» обговорили порядок списання безнадійного податкового боргу

21 лютого 2023 року начальниця Обухівського відділу по роботі з податковим боргом управління по роботі з податковим боргом ГУ ДПС у Київській області Олена Фокіна провела засідання «круглого столу» з платниками податків Обухівського району на тему: «Безнадійний податковий борг: списання у період дії воєнного стану».

Насамперед, Олена Фокіна нагадала присутнім, що відповідно до п.101.1 ст.101 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) списанню підлягає безнадійний податковий борг, у тому числі пеня та штрафні санкції, нараховані на такий податковий борг.

Затим довела до відому платників Порядок списання безнадійного податкового боргу, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2022 №220 та ознаки, за якими заборгованість відноситься до безнадійної.

Наголосила, що згідно з п.102.9 ст.102 ПКУ, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану, що вводиться в Україні, зупиняється перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім випадків, передбачених ПКУ. Водночас, відповідно до п.п. 69.9 п.69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, крім визначених п.п. 69.9 п.69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ випадків, зокрема, строків здійснення заходів з погашення податкового боргу платників податків – суб’єктів господарювання, які мають можливість своєчасно виконувати податкові обов’язки, передбачені ст.ст. 59-60, 87-101 ПКУ, та /або визначення грошових зобов’язань згідно із ст. 116.ПКУ.

Проінформувала присутніх, що з 18 березня 2020 року (у тому числі у період дії воєнного стану) податковими органами визнається безнадійним та списується податковий борг, строк давності (1095 днів) щодо якого минув до 17 березня 2020 року включно.

Олена Фокіна відповіла на питання платників, порекомендувала підписатися на офіційні сторінки ДПС у мережі Фейсбук та Телеграм, а також слідкувати за новаціями на сайті Головного управління ДПС у Київській області https://kyivobl.tax.gov.ua/

Коментарі