Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

МАЛИШКІВ КРАЙ СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЄ 110-РІЧНИЦЮ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ СВОГО ЗНАМЕНИТОГО ЗЕМЛЯКА

14 листопада минає 110 років з дня народження великого українського поета, обухівця Андрія Самійловича Малишка.

Ми по праву пишаємося своїм видатним земляком, творчість якого вже давно подолала історичні рамки, а легендарна «Пісня про рушник», перекладена багатьма мовами, стала світовим надбанням.

Щороку в цей день ми вшановуємо творчу постать поета особливими заходами, які розкривають його обдаровану душу та глибоку поетичну спадщину.

Цьогорічні урочистості проходили у приміщенні Обухівського краєзнавчого музею імені Юрія Домотенка.

Високі гості з творчої когорти Національної спілки письменників України, а саме: видатний український письменник Засенко Петро Петрович, голова спілки Сидоржевський Михайло Олексійович, секретар спілки, надзвичайний і уповноважений посол України Божко Олександр Іванович згадували Андрія Самійловича, як людину, як громадянина, як патріота своєї землі у складні часи «радянщини», що само по собі вже було подвигом. Вони ділилися спогадами про нього та підносили на високий щабель українську мову, як найважливішу ознаку існування нашої нації.

На урочистому заході також були присутні керівництво та працівники Обухівської міської ради, творча спільнота Обухівського краю, серед яких: письменники, поети, народні майстри, музичні виконавці та інші творчі постаті.

У рамках свята було відзначено Премією імені Андрія Малишка народну майстриню Ольгу Стахів, яка багато років плекає давні традиції українського вишивальництва та несе нащадкам красу й символізм знаменитого Обухівського шитого рушника. Щирі вітання переможниці!

Завершилося свято покладанням квітів до пам’ятника легендарного поета.

Малишко – це візитівка Обухівського краю. Його поетичне слово – наше невмируще минуле та яскрава сторінка культурної спадщини українського народу. І хоча є деякі суперечливі погляди з приводу його творчості, ми розуміємо, що її найголовнішою цінністю є велика, безмірна любов до рідної землі, яку він оспівував з особливим трепетом у віршах й піснях.

Ми пишаємося нашим видатним земляком Андрієм Самійловичем Малишком та завжди будемо гідно зберігати пам’ять про його невмирущу творчу спадщину.

Коментарі