Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Безпека – перше, про що слід подумати перш, ніж вирушати в більш-менш тривалий або далекий водний похід. Те саме стосується риболовлі на водосховищах, де часто можна заплисти на досить велику відстань від берегової лінії.

Що варто врахувати перед риболовлею

Перед виходом на відкриту воду слід виконати такі основні дії, як:
Переконатися в доброму самопочутті – вашому і ваших друзів. Провести зовнішній огляд надувного човна на предмет цілісності тканини ПВХ.
Перевірити весла і кочети, переконатися в справності мотора і в наявності достатньої кількості палива до нього. Також обов’язково надіти всім пасажирам страхувальні жилети, мати на борту аптечку першої допомоги і який-небудь засіб для відкачування води.

Слід заздалегідь повідомити друзям або родичам час і місце вашої риболовлі або маршрут водного походу, мати на борту засоби зв’язку із зарядженими акумуляторами. Боротися з течією вам допоможе якір.

У темний час доби обов’язкова наявність світлової індикації для позначення вашого плавзасоба на воді.
Дуже бажано бути в курсі прогнозу погоди. При сильному вітрі і хвилюванні є критичним діаметр балонів-бортів вашого човна – високі борти захистять кокпіт від захлистування хвилею.

Рибалити в човні в положенні стоячи досить небезпечно, це знижує стійкість легкого надувного плавзасобу, центр ваги зміщується вгору.

Пам’ятайте про інші судна на відкритій воді – ви можете не помітити чи пізно помітити плавзасіб, що йде курсом на вас, а знятися з якоря ви можете не встигнути.

На мілководді, біля кам’янистого берега і взагалі в незнайомих місцях будьте уважні на предмет порізів корпусу човна ПВХ.

Залежно від погоди можуть бути деякі особливі поради з безпеки:

Холодна погода

Переохолодження при потраплянні у воду дуже небезпечне навіть при наявності страхувального жилета, тому далеко від берега в холодну погоду відходити не бажано. Дістатися вплав до берега в холодній воді у вас менше шансів. Переохолодження на вітрі всередині човна також несе небезпеку, теплий одяг і взуття допоможуть вам досить довго відчувати комфорт в кокпіті човна пвх в холодну вітряну погоду.

Пам’ятайте, що холодна вода впливає на зниження тиску в балонах човна. Надутий на березі човен спускається на холодну воду – будьте готові до просідання тиску повітря в балонах, тому човен потрібно накачати трохи сильніше. Корисно мати на борту насос.

Добрі засоби безпеки – герметичні мішки для речей, рятувальні круги та інші непотоплювані предмети на борту човна. Алкоголь не рятує від холоду, не забувайте про це.

Ваша безпека залежить від вас, будьте уважні, і ваш відпочинок на воді залишить тільки найприємніші враження.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям
Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області
старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі