Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Основні правила протипожежної безпеки для дітей та дорослих. Як повинна забезпечуватись протипожежна безпека

Основні правила протипожежної безпеки для дітей та дорослих. Як повинна забезпечуватись протипожежна безпека.

Вогонь – це стихія, яка деколи виходить з-під контролю людини. Руйнування, які здатна завдати пожежа, досить масштабні і глобальні. Однак ніщо матеріальне не може зрівнятися з людськими життями. А саме вони найбільше страждають від вогняної стихії. Правила протипожежної безпеки необхідно дотримуватися всім без винятку. Особливо важливо розповідати про них дітям.

Основні причини виникнення пожеж
Згідно зі статистикою, близько 90% усіх пожеж стають результатом дії людини. І тільки зовсім маленька частина відбувається в силу інших обставин. Як правило, причиною загоряння стають несправні електричні прилади та їх неправильне використання. Забуте включене обладнання може спровокувати коротке замикання, і, як наслідок, навіть невеличка іскра принесе біду. Одночасна робота декількох потужних приладів здатна пошкодити електромережу. Також протипожежна безпека передбачає обережне поводження з сірниками, легкозаймистими речовинами і всілякими аерозолями, які використовуються поблизу відкритих джерел вогню. Найчастіше причиною побутових пожеж стають непотушенние сигарети. Стихія може прокинутися і від самозаймання деяких хімічних речовин. Чимало проблем приносять з собою і лісові пожежі. Насамперед вони руйнують природу, в окрузі гине все живе. Тому розроблені спеціальні правила протипожежної безпеки. Для кожної категорії (населення, промислові підприємства, офіси) вони є обов’язковими.

Пожежна безпека на природі
Лісова пожежа являє собою горіння рослинності, якими неможливо керувати. Виділяють низові пожежі, підземні і верхові. При першому типі знищується надпочвенного покрив. Підземна пожежа (як правило, горить торф) характеризується проникненням вогню вглиб землі, руйнуванням кореневої системи рослин. При верховій пожежі знищується біомаса деревостану. Громадяни зобов’язані знати наступні правила протипожежної безпеки в лісі. Насамперед забороняється розводити багаття на торфовищах, під кронами дерев, на ділянках з великою кількістю сухої трави. Місце для розведення вогню повинно бути окопано. Після використання багаття в тих або інших цілях його потрібно ретельно загасити, наприклад, засипати піском. У лісі забороняється кидати непотушенние недопалки чи сірники на землю. Під час полювання не можна застосовувати пижі їх горючих матеріалів.

Основні моменти пожежної безпеки офісу
Вогонь в офісі підприємства здатний принести чимало руйнувань. Як правило, кожна фірма має нормативний документ, завданням якого є попередження пожежі. Інструкція з протипожежної безпеки повинна включати правила експлуатації приладів, розташування місць для куріння, порядок транспортування, зберігання небезпечних речовин. Також цей документ регламентує заходи, які забезпечують безпеку компанії. Ще один важливий пункт – дії працівників під час загоряння, правила застосування засобів захисту та гасіння вогню. Також інструкція з протипожежної безпеки включає схему евакуації персоналу, матеріальних цінностей. Всі приміщення повинні бути обладнані сигналізацією, яка буде повідомляти про задимленості і спалах. Також необхідні пристосування для ліквідації вогню (вогнегасники). Місця для їх зберігання повинні бути захищені від сонячних променів, високої вологості та інших пошкоджень. Основні правила протипожежної безпеки передбачають розміщення покажчиків і схем евакуації.

Правила протипожежної безпеки для школярів
Починаючи з дошкільного віку, діти зобов’язані знати, яку небезпеку несе вогонь. Тому дорослі у формі гри повинні надати всю необхідну інформацію. Перш за все, потрібно розповісти, що грати з сірниками чи біля відкритого вогню не можна. Також важливо правильно поводитися з електроприладами, не залишати їх включеними. Ну і, найголовніше, відразу повідомляти дорослим про початок пожежі. Правила протипожежної безпеки для старших дітей навчають користуватися вогнегасниками, виводити молодших з приміщення. Також необхідно надати інформацію про всілякий горючих сумішах, легкозаймистих матеріалах. Можна навіть для них провести екскурсію в пожежну частину, де наочно продемонструвати засоби боротьби з вогнем. Школярі старших класів вчаться надавати першу допомогу при опіках або отруєння продуктами горіння. Правила протипожежної безпеки повинні розповідати і батьки, і вчителі. До того ж, дуже важливо повідомити дитині, що йому робити в небезпечній ситуації.

Поведінка дитини при виникненні загоряння
Кожна дитина повинна знати номер телефону, за яким потрібно телефонувати при пожежі. Діти зобов’язані знати, що при загорянні приміщення його необхідно відразу ж покинути. При цьому двері за собою треба закрити, щоб не дати вогню поширюватися. Правила протипожежної безпеки забороняють ховатися від стихії в шафах, коморах. Якщо немає можливості покинути приміщення, то необхідно відкрити вікно і покликати на допомогу. Якщо загорівся одяг, то слід погойдатися на підлозі до повного згасання вогню. При пожежі, що виникла в під’їзді, не можна залишати квартиру. Необхідно відкрити вікна, балкон і покликати на допомогу. Дуже важливо пам’ятати такий момент: при евакуації з квартири під час пожежі в жодному разі не можна користуватися ліфтом. Може пропасти електроенергія, і кабінка ліфта стане небезпечною пасткою.

Рекомендації для дорослих
Щоб убезпечити себе від можливого займання, необхідно дотримуватися таких рекомендацій. Не варто купувати електроприлади від сумнівного виробника й неналежної якості. Зекономлені кошти можуть обернутись куди серйозними втратами. З обережністю треба користуватися опалювальними приладами. Правила протипожежної безпеки забороняють залишати їх включеними на ніч. Всі несправні розетки, провід необхідно відразу ж заміняти або ремонтувати. Варто спостерігати за газовою плитою. При появі в приміщенні запаху газу слід негайно відкрити вікна. У цей момент забороняється вмикати світло, запалювати сірники. Протипожежна безпека є запорукою збереження майна і життя людини, запобігає займання як житлових, так і промислових приміщень.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям
Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області
старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі