Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Як діяти: шість правил безпечного поводження при виявленні вибухо-небезпечних предметів

Страшну небезпеку приховують боєприпаси, адже вони можуть де-тонувати в будь-який момент. Необережне поводження з вибухонебезпеч-ними предметами або дитячі пустощі можуть призвести до трагічних нас-лідків.

Часто саме діти знаходять подібні предмети та в них прокидається бажання проекспериментувати з ними, отже молодь в першу чергу має знати про наслідки таких небезпечних ігор.

«Ми всі маємо бути уважними, вчити дітей правилам поведінки у разі ви-явлення вибухонебезпечного предмета та зробити життя безпечним!», – на-голошують рятувальники Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області.

Правила поведінки при виявленні ВНП:
1. якщо ви виявили вибухонебезпечний чи просто підозрілий предмет – негайно повідомте місцеві органи влади та за телефонами 101 та 102. Навіть якщо ви не впевнені, що цей предмет небезпечний – краще пе-рестрахуватися. Адже запобігти краще, ніж ліквідовувати наслідки. Окрім того, треба дочекатися приїзду спеціальних служб, щоб точно вказати місце та обставини виявлення.
2. ні в якому разі не підходьте до знахідки, це може бути вкрай небез-печно. Оптимально безпечна відстань – близько 500 м. Також необхі-дно окреслити місце знахідки за допомогою мотузки або стрічки. Проте неможна вбивати у землю кілки, адже поблизу цього місця можуть ще знаходитися боєприпаси.
3. одразу припиніть будь-які роботи в районі небезпечного предмета. Удар лопати, грабель, каміння чи просто поштовх може призвести до вибуху.
4. в жодному разі не пересувайте, не розбирайте, та не нагрівайте небе-зпечну знахідку.
5. не допускайте сторонніх осіб до небезпечного предмета доки не при-були фахівці;
6. категорично забороняється самостійно знешкоджувати вибухонебез-печні предмети. Це можуть робити тільки спеціально підготовлені фахівці.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям
Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області
старший лейтенант служби цивільного захисту Владислав СЕКРЕТ

Коментарі