Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

НАСТАНОВИ ВІД ДЕРЖСПЕЦЗВ’ЯЗКУ ЩОДО ПРОТИДІЇ ЗАГРОЗАМ У КІБЕРПРОСТОРІ, БЕЗПЕЧНОГО КОРИСТУВАННЯ ТЕЛЕФОНАМИ ТА ІНТЕРНЕТОМ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

Держспецзв’язок дає відповіді на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами та інтернетом.

Як безпечно користуватись мобільним телефоном, інтернетом військовослужбовцям, зокрема і в зоні активних бойових дій?

Дотримання правил кібергігієни, обачливе використання смартфонів – усе це особливо важливо для військових, адже йдеться не тільки про безпеку особистих даних, а часто і про збереження життя.

Щоб убезпечитись:

Вимикайте телефон повністю або вмикайте «режим польоту», коли перебуваєте у безпосередній близькості до позицій ворога.

Використовуйте телефон – як дзвінки, так і інтернет – лише за нагальної потреби.

Не обговорюйте по мобільному, навіть із близькими, будь-яких «робочих» питань: не розповідайте інформації про побратимів, місця дислокації, озброєння, поставлені завдання тощо.

Не варто користуватися мобільним зв’язком одночасно кільком особам із однієї точки, телефонуйте по черзі з певними часовими проміжками. Безпечніше дзвонити з місць, віддалених від розташування позицій.

Не зберігайте на телефоні фото, відео, документів та будь-якої іншої інформації, яка може бути використана у випадку втрати гаджету і потрапляння його до рук ворога.

Використовуйте VPN https://t.me/dsszzi_official/3633

Не під’єднуйтеся до невідомих Wi-Fi-мереж або інших пристроїв, які «роздають» інтернет. Не «роздавайте» інтернету зі свого смартфону.

Налаштуйте мобільні пристрої, зокрема і месенджери, так, щоб приймати дзвінки та повідомлення лише від осіб, які є у списку контактів.

Виконайте у телефоні усі безпечні налаштування:
• блокування телефону – обов’язкове (це може бути PIN-код, пароль, графічний ключ, відбиток пальця тощо, а краще – кілька способів одночасно);
• усюди, де можливо, налаштуйте двофакторну автентифікацію;
• видаліть непотрібні телефонні додатки;
• перевірте, які дозволи надані тим застосункам, що використовуються, змініть за необхідності (наприклад, забороніть доступ до контактів, фото);
• відмовтеся від функцій автоматичного входу в будь-які акаунти. Безпечніше авторизуватися щоразу, коли це необхідно;
• забороніть доступ до геолокації,
• вимкніть функцію автоматичного вибору мережі (ця опція є в Налаштуваннях).

У соцмережах і месенджерах:
• приберіть із налаштувань або закрийте для загалу усю особисту інформацію (номер телефону, дату народження, місце проживання, місце роботи тощо);
• не поширюйте фото, відео, за якими можна ідентифікувати ваше місцерозташування. Не поширюйте фото техніки, позицій тощо;
• не додавайте у друзі чи в контакти сторонніх, невідомих вам осіб;
• не відкривайте файлів та посилань від незнайомців (і навіть від друзів чи рідних, якщо надіслане викликає сумніви);
• відключіть можливість бачити вашу останню активність, а також – надсилати вам повідомлення для акаунтів, що не належать до переліку контактів.

Окрім телефону, обережно використовуйте інші гаджети, які працюють через Bluetooth чи Wi-Fi. Наприклад, смарт-годинники або фітнес-трекери.

Коментарі