Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Щоб попередити відключення світла у клієнтів ДТЕК Київські регіональні електромережі розчистить в червні 400 км трас мереж

ДТЕК Київські регіональні електромережі поновив обрізку чагарників та гілля дерев вздовж повітряних ліній електропередачі, яку вимушено переривав з початку військових дій в області. Протягом червня компанія планує розчистити 400 кілометрів трас. Це знизить ризик обриву ліній під час сильних поривів вітру. Разом з цими роботами електромонтери усуватимуть виявлені дефекти на обладнанні, щоб запобігати аварійним відключенням світла у клієнтів. Всього з початку 2022 року на Київщині компанія вже розчистила та перевірила на дефекти більше 1 000 км трас повітряних ліній електропередачі напругою 0,4-6/10 кВ.

Під час негоди найбільше поривів ліній та вимкнень стається саме через падіння дерев та гілля на лінії 0,4-6/10 кВ. ДТЕК – надійна та відповідальна компанія. Кожного року фахівці компанії проводять масштабну роботу з обрізки гілля, щоб попередити аварійні відключення і в оселях клієнтів завжди були світло та комфорт.

«З початку 2022 року ми розчистили 1071 км електроліній. Однак з 24 лютого через військові дії в Київській області ми були вимушені зупинити ці роботи. І, навіть, після вивільнення території громад області від окупантів ми не могли відразу їх поновити через загрозу замінування трас ліній ворогом. Щоб виконувати роботи безпечно наразі фахівці компанії залучають ДСНС і після дозволу саперів приступають до розчистки»,зазначають в компанії.

Також в компанії зазначають, що займатися розчисткою трас від гілля дерев та порослі, мають не тільки працівники ДТЕК Київські регіональні електромережі. Згідно правил, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їхні власники та землекористувачі. Тобто мешканці приватного сектора повинні обрізати дерева та кущі на власних подвір’ях та присадибних ділянках. Фахівці компанії, в свою чергу, проводять планову обрізку дерев, які ростуть в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі.

Задля безпеки працівників, які виконуватимуть обрізку дерев вздовж ліній, компанія тимчасово знеструмлюватиме електромережу за графіками, узгодженими з місцевими громадами та військово-цивільною адміністрацією.

Інформацію про відключення світла можна дізнатися за допомогою зручних сервісів:
• чат-бот у Viber та Telegram (або в рядку пошуку вводьте «ДТЕК Київські регіональні електромережі»);
• мобільний додаток «Мережі онлайн» (завантажуйте додаток в AppStore або Google Play Market);
• сторінку у Facebook;
• кол-центр. Дзвоніть за номерами (067/099/093) 495 70 40, (044) 459 07 40;

Довідково: за «Правилами охорони електричних мереж», висаджувати дерева під електролініями заборонено. Щоб не допускати аварійних ситуацій, компанія просить жителів приватного сектора не висаджувати високорослі дерева, а також своєчасно проводити обрізку поблизу ліній. Чистку від зелених насаджень власники або землекористувачі повинні проводити, якщо гілки дерев наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр або якщо гілля нависає над проводами, або ж якщо дерева аварійні та за негоди можуть впасти та пошкодити електромережі — їх необхідно обрізати. Для цього власнику земельної ділянки необхідно подати заявку до ДТЕК Київські регіональні електромережі на відключення, узгодити час і тільки потім обрізати дерева в радіусі не менше метра від лінії електропередачі.

Обов’язок ДТЕК Київські регіональні електромережі — згідно із заявками власників зелених насаджень здійснювати відключення повітряних ліній для безпечного проведення робіт з обрізки дерев. А ось роботи з обрізки дерев виконує сам власник. Робота по обрізці повинна відбуватися організовано, у чітко визначені компанією терміни. Для кожної ділянки електромереж (населеного пункту) визначається час вимкнення. На той момент організовується допуск людей в охоронну зону електроліній 0,4 кВ, які розміщені на території підприємств, установ, організацій, господарських дворів та фермерських господарств. Це робиться для того, щоб власники могли провести обрізку біля трас електроліній на своїх дворах без загрози для свого здоров’я та життя.

Коментарі