Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Кілька порад з пожежної безпеки будинку

Пожежа в квартирі або приватному будинку несе масу небезпек. Вогонь знищує майно і може привести до загибелі людей. Забезпечення пожежної безпеки житлового будинку – це ряд простих заходів, які допоможуть вам запобігти загорянню або впоратися з ним до приїзду пожежників.

Ситуації, які можуть призвести до пожежі будинку

В квартирі або приватному будинку існує безліч факторів, здатних призвести до пожежі.
причини:
• несправність електроприладів і електропроводки. Замикання електроприладів, розташованих біля штор, м’яких меблів, здатне викликати сильне загоряння. Також фактором ризику є електроприлади, підключені за допомогою трійника до однієї розетки, це викликає перевантаження проводки;
• свічки і лампи. Заборонено завішувати світильники, так як через перегрів вони можуть спалахнути. Свічки в приміщенні є небезпекою, так як їх нерідко забувають загасити, або, залишена без нагляду, свічка може впасти;
• куріння в квартирі. Куріння в ліжку, викидання непогашений недопалок у відро для сміття може створити загрозу безпеці;
• побутовий газ. Вибух балонів з газом, витік газу;
• горючі речовини. Масла, жири, гас, бензин, що зберігаються вдома, є факторами ризику і посилюють горіння;
• підпал. Навмисний або випадковий підпал квартири, під’їзду, горища.

Квартира є пожежонебезпечною зоною, так як тут присутня велика кількість тканин, дерево, пластик. Всі ці матеріали добре підтримують горіння, викликаючи швидке поширення вогню і чадного газу.

Як убезпечити себе від цих ситуацій

Важливою умовою пожежної безпеки є максимальна акуратність при поводженні з горючими і легкозаймистими матеріалами і приладами. Але в деяких випадках навіть така обережність не зможе захистити від загоряння, тому варто врахувати ряд порад.

Заходи пожежної безпеки:
• установка пожежної сигналізації;
• розміщення вогнегасників;
• вогнезахисна обробка.

Сигналізацію розташовують в зонах з найвищою пожежною небезпекою. Виробники пропонують великий вибір систем. Це можуть бути сигналізації, що реагують на дим, полум’я або підвищення температури.

Вогнегасник – простий і ефективний спосіб захистити себе від масштабного загоряння. Пожежні радять розміщувати кілька вогнегасників в приміщенні. Один – біля входу, другий – на кухні, третій – у найвіддаленішій від входу точці. Найкращим вибором є розміщення вогнегасників в кожній з кімнат.

Вогнезахисна обробка захищає легкозаймисті матеріали. Вона створює захисний шар на матеріалах, який перешкоджає подачі кисню і поширенню вогню. Для обробки просочення наносять на дерево, текстиль, папір і інші матеріали, схильні до займання.

Що робити при пожежі будинку

Важливо знати, що не можна проводити гасіння самостійно, не викликавши пожежних. Заборонено евакуюватися через задимлений коридор або сходи, це може привести до отруєння чадним газом. Небезпечно спускатися по трубах, канатів з простирадлом або мотузок, стрибати з вікон, такі способи евакуації нерідко призводять до нещасних випадків.

Порядок дій при пожежі:

• викличте пожежну службу по тел. 101;
• при можливості евакуюйте дітей і літніх людей;
• почніть гасіння самостійно. Легкозаймисті матеріали неможливо загасити водою, тому радимо використовувати вогнегасник;
• не відчиняйте вікна в квартирі, так як через вікно посилиться приплив повітря, і вогонь почне поширюватися сильніше;
• якщо приміщення задимлене, існує ризик отруєння чадним газом. Заборонено намагатися самостійно гасити пожежу, постарайтеся евакуюватися через пожежну драбину. Якщо це неможливо, радимо вийти на балкон, щільно закрити за собою двері і спробувати привернути увагу перехожих.

Грамотна пожежна безпека – це обов’язкова міра, яка допоможе вам захистити майно і убезпечити життя всіх мешканців будинку.

Провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям
Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області
старший лейтенант служби цивільного захисту
Владислав СЕКРЕТ

Коментарі