Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Деклараційна кампанія 2022 року

Декларування доходів та сплата податків – обов’язок кожного громадянина, від якого залежить економічний розвиток нашої держави.

Сплачені податки з отриманих доходів – можливість своєчасного фінансування державних програм соціального спрямування.

Нагадуємо, що з 1 січня 2022 року введено в дію нову форму податкової декларації про майновий стан і доходи.

Нова форма декларації передбачає обʼєднання звітності з податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також декларування частини прибутку контрольованої іноземної компанії.

Декларація про майновий стан і доходи подається відповідно до ст. 179 Податкового кодексу України.

Терміни подання декларації в 2022 році:

До 09.02.2022 включно подається податкова декларація про майновий стан і доходи фізичними особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування), до 03.05.2022 включно подають громадяни, які відповідно до розділу IV Кодексу зобов’язані подати декларацію, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та до 31.12.2022 включно подають громадяни, які мають право на податкову знижку.

Платники податків – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, повинні подати декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Громадянин сам обирає спосіб подачі декларації:
-особисто або уповноваженою особою;
-поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання (далі – поштою);
-засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Обухівський сектор організації роботи
ГУ ДПС у Київській області

Коментарі