Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Олексій Чернишов: Обов’язок старости — опікуватися проблемами та потребами кожного мешканця громади

Очільники старостинських округів мають робити своєрідний «зріз» інтересів та потреб мешканців своїх громад. На цьому наголосив у своїй колонці для видання «Новое время» Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Обов’язок старости — тримати руку на пульсі всього, що відбувається у ввіреному йому старостинському окрузі: опікуватись проблемами людей, їхніми потребами, робити своєрідний “зріз” їхніх інтересів. Тобто, староста — це такий собі завгосп із певним набором безпекових функцій. Він має дбати про інфраструктуру та розвиток старостинського округу і допомагати жителям в оформленні необхідних документів на місці», — зазначив Олексій Чернишов

Також, за словами Міністра Олексія Чернишова, старости мають право брати участь у засіданнях ради чи виконкому, виступати на них із пропозиціями та зауваженнями.

«Старости можуть долучатися до розробки бюджету або стратегії тергромади інших проєктів рішень ради та виконком в інтересах жителів відповідного старостинського округу. За рішенням ради вони можуть надавати адміністративні послуги та здійснювати контроль за використанням комунального майна», — підкреслив Олексій Чернишов.

Зазначимо, у липні цього року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон щодо розвитку інституту старост. Документ покликаний удосконалити правове регулювання інституту старост та зобов’язує сільські, селищні, міські ради забезпечити утворення старостинських округів.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що у 2022 році громади отримають рекордну підтримку від держави на розвиток та розбудову інфраструктури.

Коментарі