Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

НЕЩОДАВНО ВІДБУВСЯ СЕМІНАР-ТРЕНІНГ З ПИТАНЬ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ ДЛЯ АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ ТА ВИХОВАТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

В Україні система інклюзивної освіти знаходиться на ранньому етапі розвитку. Впровадження її можливе лише за умови вирішення фінансових і кадрових проблем, а також подолання соціальних бар’єрів.

Обухівська міська територіальна громада займає одне з провідних місць щодо розвитку інклюзивного навчання в Київській області. Але питання навчання, соціальної адаптації та інтеграції в суспільство дітей з особливими освітніми потребами залишаються для нас актуальними та потребують вирішення.

З цією метою на базі Академічного ліцею №5 Обухівської міської ради Київської області 10 грудня 2021 року був проведений семінар-тренінг для асистентів вчителів та асистентів вихователів закладів освіти Обухівської міської територіальної громади на тему: «Інклюзивне навчання від теорії до практики», у якому взяли участь 86 педагогічних працівників закладів освіти нашої громади.

Спеціалісти управління освіти виконавчого комітету Обухівської міської ради, Комунального закладу Обухівської міської ради «Обухівський міський інклюзивно-ресурсний центр» та громадської організації «Поліна. Постійна лінія надії» надали рекомендації та практичні поради асистентам вчителів та асистентам вихователів щодо роботи з дітьми ООП.
Відкрила семінар Андрійчук С.А. – головний спеціаліст управління освіти, яка акцентувала увагу присутніх на основних аспектах впровадження інклюзивної освіти в Обухівській МТГ, зупинилась на таких актуальних питаннях, як створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти та індивідуального підходу до дітей з особливими освітніми потребами.

Із особливостями розвитку дітей з дефіцитом уваги та гіперактивністю ознайомили учасників семінару фахівець КЗ ОМР «Обухівський міський ІРЦ» Парфенюк С.Г. та асистент вчителя Академічного ліцею №4 ОМР Глузд О.Б., які надали практичні поради щодо роботи з такими учнями.

Про методи подолання неуспішності у дітей з порушеннями інтелектуального розвитку розповіла присутнім фахівець КЗ ОМР «Обухівський міський ІРЦ» Жайворонок Т.А.

Від мами дитини з розладам аутистичного спектру та одночасно асистента вчителя Академічного ліцею №3 ОМР Асланової Л.В. слухачі отримали дієві поради щодо особливостей спілкування та соціалізації дітей з такою нозологією.

Досвідом своєї роботи із батьками дітей з ООП поділилась завідувачка закладу дошкільної освіти «Рушничок» Герасимчук О.В. – засновник ГО «Поліна. Постійна лінія надії».
Педагоги мали можливість переглянути вебінар «Адаптація та соціалізація дітей з ООП» та отримати корисні консультації від директора КЗ ОМР «Обухівський міський ІРЦ» Левченко В.М.

Протягом 4 годин учасники семінару-тренінгу обговорювали питання і розв’язували ситуації, які виникали чи можуть виникнути під час їхньої роботи в інклюзивному просторі, обмінювалися досвідом. Освітяни набули теоретичних знань і практичних навичок щодо створення безпечного інклюзивного середовища в закладі освіти, розглянули особливості інклюзивного навчання та питання забезпечення додаткової підтримки дітей з особливими освітніми потребами.

Щиру дякуємо учасникам заходу за позитивну атмосферу та готовність працювати в умовах викликів часу!

Коментарі