Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА ОХОРОНА – ЗАПОРУКА ОПЕРАТИВНОГО РЕАГУВАННЯ НА ПОЖЕЖІ!

Розвал Радянського союзу і подальший економічний розвиток незалежної України зумовлює поступ держави і суспільства до вільного ринку. Цей процес характеризується масовою приватизацією і переходом у приватну власність до громадян землі, майна та об’єктів, що ще донедавна перебували у державній або колективній власності.

Приватна власність – це не тільки привілей вільного ринку, а, в першу чергу, відповідальне відношення власників до землі, майна, об’єктів виробництв, природних ресурсів як надбання усього українського народу і його прийдешніх поколінь. Від нас залежить, що ми залишимо нашим нащадкам.

Пожежа є найстрашнішим ворогом власності. Статистика пожеж в Україні свідчить, що близько 95 відсотків пожеж виникають у приватних домоволодіннях (приватних будинках, квартирах, земельних ділянках, тощо). Щорічно пожежі завдають мільярдні збитки приватним власникам і державі. Адже, згідно з Кодексом цивільного захисту України, ліквідація пожеж здійснюється безоплатно, тобто за рахунок держави, за кошти платників податків.

Об’єктивний стан економіки держави не дозволяє забезпечити повну нормативну оперативність реагування на випадки пожеж. Як приклад це призводить до того, що за відсутності погодно-кліматичних ускладнень, час прибуття пожежно- рятувального підрозділу до найвідаленішого населеного пункту може складати більше 20 хвилин. Що є вкрай неприпустимим. Адже кожна секунда пожежі – це матеріальні збитки, а інколи і втрачене людське життя. Тому Державною службою України з питань надзвичайних ситуацій розгорнуто широку інформаційно-роз’яснювальну кампанію у територіальних громадах України щодо створення громадами підрозділів місцевої та добровільної охорони, як допоміжних підрозділів, що значно підвищують оперативність реагування на пожежі,. Пропонуємо мешканцям та гостям Обухівського району ознайомитися із інформаційними буклетами щодо створення та функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони в населених пунктах, підготовленими Державною службою України з питань надзвичайних ситуацій.

Провідний фахівець відділу організації заходів цивільного захисту Обухівського РУ ГУ ДСНС України у Київській області лейтенант служби цивільного захисту Ольга Миргородська

Коментарі