Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

«Гаряча лінія» на тему: «Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року

Днями заступник начальника Богуславської ДПІ ГУ ДПС у Київській Лариса ХОДАКОВСЬКА під час телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала на запитання платників податків на тему: «Вимоги щодо застосування РРО та ПРРО платниками єдиного податку з 01.01.2022 року».

Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. З якого періоду підприємці – єдинники повинні застосовувати РРО?

З 1 січня 2021 року РРО/програмні РРО повинні застосовувати:

підприємці-платники єдиного податку другої – четвертої груп, які реалізують:
– технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту,
– ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
– лікарські засоби та вироби медичного призначення;
надають платні послуги у сфері охорони здоров’я;
– при перевищенні в календарному році обсягу доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

З 1 січня 2022 року РРО та/або програмні РРО повинні застосовувати всі фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку (крім ФОП-платників єдиного податку першої групи).

2. Чи необхідно реєструвати КОРО на програмний РРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено реєстрації та використання книги обліку розрахункових операцій на програмний реєстратор розрахункових операцій.

3. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний РРО?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Богуславська ДПІ

Коментарі