Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

«Гаряча лінія» на тему: «Податок на нерухомість. Особливості нарахування і сплати»

Начальником Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Київській області Оленою ШВЕЦЬ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Податок на нерухомість. Особливості нарахування і сплати».

Надаємо увазі читачів найцікавішу підбірку запитань – відповідей на дану тематику.

1. Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?

Відповідно до п.п. 14.1.129 Прим. 1 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду.

У нежитловій нерухомості виділяють:
а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;
б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;
в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;
г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
ґ) будівлі промислові та склади;
д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);
е) господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;
є) інші будівлі.

2. Що робити, коли один власник має три квартири загальною площею понад пільгову норму, і системі податкової відображається лише одна з цих квартир? Як подати документи щоб нарахували податок?

Обчислення суми податку на нерухоме майно з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковою за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Найбільш зручним способом для громадян є подання, не виходячи з дому, відповідної заяви через Елетронний кабінет платника.

Також платники податку на нерухоме майно мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем реєстрації для проведення звірки даних щодо:
– об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку;
– розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;
– права на користування пільгою із сплати податку;
– розміру ставки податку;
нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей податкова служба проводить перерахунок суми податку і надсилає йому нове податкове повідомлення-рішення.

Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

3. Чи може податкова виявити, що у власності людини є нерухомість метражем понад пільгову норму?

При нарахуванні податку на нерухоме майно органи ДПС використовують відомості, отримані від органів державної реєстрації прав на нерухоме майно, та з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – у якому наявна інформація щодо об’єктів нерухомого майна та їх площ які перебувають у власності платника податків.

Обухівський сектор організації роботи

Коментарі