Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

У Київській області на 12% зросла кількість домашніх сонячних електростанцій

Share on facebook
Share on telegram
Share on google
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on print

ДТЕК Київські регіональні електромережі за 6 місяців 2021 року приєднав до мереж понад 300 просьюмерів*. Збільшивши, таким чином, їхню загальну кількість на 12%. Тепер в Київській області – 2,6 тисячі домогосподарств, які виробляють екологічно чисту електроенергію. Вони забезпечують не тільки власні потреби, а й продають залишок електроенергії у мережу.

«ДТЕК трансформує бізнес згідно з Новою стратегією 2030, яка заснована на принципах ESG, цінностях і відповідальності за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Щорічно наша компанія серед лідерів за кількістю приєднаних сонячних електростанцій до мереж в Україні. Ми створюємо максимально комфортні умови для підключення СЕС. Вже зараз активно використовують відновлювані джерела енергії 2,6 тисячі сімей в області. З початку року компанія приєднала 332 домашніх електростанцій. Їхня сукупна потужність – 8309 кВт», – розповів генеральний директор ДТЕК Київські регіональні електромережі Віталій Шайда.

Відповідно до інфографіки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України всього на сьогодні в країні налічується понад 35 400 родин, які перейшли на електроенергію з енергії сонця. Загальна потужність таких СЕС – 933 МВт. Київська область входить до п’ятірки регіонів-лідерів, де спостерігається найбільша кількість СЕС приватних домогосподарств. Так, у Дніпропетровській – 4986, Тернопільській – 2788, Закарпатській – 2717, Київській – 2667 та Івано-Франківській – 2525.

Лідер підключення сонячних електростанцій до мереж ДТЕК Київські регіональні електромережі – Бучанський район. Тут до мереж компанії підключено 410 домашніх СЕС. Далі йдуть Броварський та Бориспільський райони. Тут, відповідно, 336 і 275 родин, які перейшли на електроенергію з енергії сонця.

Всю інформацію про те, як перейти на «зелений тариф» та приєднати домашню сонячну електростанцію, – можна подивитися тут.

*Домогосподарства з домашніми сонячними електростанціями до 50 кВт, які самостійно виробляють для своїх потреб електроенергію, а надлишок продають в мережу, отримали назву – просьюмери (від англ. Prosumer, producer – виробник + consumer – споживач).

Відділ комунікацій
ДТЕК Київські регіональні електромережі

Коментарі