Обухівська міська рада

 Меню
CLOSE

Податкова звітність поштою

Головне управління ДПС у Київській області у зв’язку з наближенням граничного терміну подання податкових декларацій за півріччя 2021, який закінчується 09 серпня 2021, нагадує, що податкова декларація, розрахунок, звіт (далі – податкова декларація) подається за вибором платника податків у один з таких способів:
– особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Платники податків, які належать до великих та середніх, подають податкові декларації контролюючому органу в електронній формі (п. 49.4 ст. 49 ПКУ).

Податкова звітність з податку на додану вартість всіма платниками цього податку подається в електронній формі.

Фінансова звітність, звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подаються до контролюючих органів в електронній формі платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами, організаціями, які подають податкову звітність в електронній формі.

У разі, якщо податкова декларація надсилається поштою, платник податку зобов’язаний здійснити відправлення на адресу відповідного контролюючого органу не пізніше ніж за 5-ть днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації.

Правилами надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270, передбачено, що на поштовому відправленні зазначається поштова адреса в такій послідовності:
– найменування вулиці (проспекту, бульвару, провулку), номер будинку, квартири;
– найменування населеного пункту, району, області;
– поштовий індекс;
– країна призначення.

Внутрішні поштові відправлення з позначкою «Звіт» (листи та бандеролі з оголошеною цінністю, посилки) подаються для пересилання лише з описом вкладення (п. 60 Правил).

У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках, а працівник поштового зв’язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.

Дата відбитку календарного штемпеля маркувальної машини повинна відповідати даті подання письмової кореспонденції для пересилання. Якщо на письмовій кореспонденції, поданій для пересилання, відсутній відбиток календарного штемпеля або зазначена дата не відповідає даті подання її для пересилання, поштові відправлення повертаються відправникові для відповідного оформлення.

Проставлення календарного штемпеля не є обов’язковим для письмової кореспонденції, що оплачується з використанням відбитків маркувальних машин, відбитків про оплату, нанесених друкарським чи іншим способом, пересилається за договірними тарифами, якщо на відбитках та поштових відправленнях зазначено найменування оператора поштового зв’язку, дату та об’єкт поштового зв’язку місця приймання.

У разі втрати або зіпсуття поштового відправлення чи затримки його вручення контролюючому органу з вини оператора поштового зв’язку, такий оператор несе відповідальність відповідно до закону – абз.1 п. 49.6 ст. 49 ПКУ.

Платник податків протягом п’яти робочих днів з дня отримання повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення зобов’язаний надіслати поштою або надати особисто (за його вибором) контролюючому органу другий примірник податкової декларації разом з копією повідомлення про втрату або зіпсуття поштового відправлення.

Незалежно від факту втрати або зіпсуття такого поштового відправлення чи затримки його вручення платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання, самостійно визначену ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених ПКУ – п. 49.7 ст. 49 ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі