«Податок на нерухоме майно. Земельний податок» – тема вебінару, що відбувся 24 червня 2021 року у ГУ ДПС у Київській області

40

Податок на нерухоме майно та змельний податок – такими були теми вебінару, що відбувся у ГУ ДПС у Київській області 24 червня 2021 року.

У заході взяли участь заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Валерія Буділовська та заступник начальника Обухівського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Галина Пелешенко.

Валерія Буділовська повідомила, що наразі громадяни отримують податкові повідомлення – рішення на сплату земельного податку та податку на нерухомість. Такі податки сплачуються за місцем розташування об’єкта/об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

Фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських (селищних) рад або рад об’єднаних територіальних громад.

Також на заході приділено увагу питанню нарахування фізичним особам сум плати за землю. Слухачам розповіли, що нарахування проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Галина Пелешенко наголосила, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Окремим питанням вебінару було застосування та надання пільг із сплати податку на нерухоме майно та сплати земельного податку.

Наприкінці лектори відповіли на запитання учасників вебінару та зауважили, що про всі новації податкового законодавства можна дізнатися на офіційній сторінці ГУ ДПС у Київській області у мережі Facebook за посиланням www.facebook.com/tax.kyiv.oblast та на телеграм-каналі ДПС https://t.me/tax_gov_ua.

Обухівського відділу податків і зборів
з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок

Коментарі