ЮО відчужує земельну ділянку, яка перебувала у її власності. Як сплачується земельний податок?

38

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою, плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Офіційним визнанням і підтвердженням державою факту набуття або припинення відповідного права є державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника – юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року податок сплачується попереднім власником за період з 01 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося його право власності на зазначену земельну ділянку, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності.

Пунктом 286.5 статті 286 ПКУ встановлено щомісячний обов’язок виконання податкових зобов’язань з плати за землю за перебування ділянки у власності та уточнено, що податкові зобов’язання з плати за землю виконуються «новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності».

Отже, при встановленні дати припинення податкових зобов’язань з плати за землю юридична особа повинна керуватися нормами п. 287.1 ст. 287 ПКУ у частині внесення плати за землю за фактичний період перебування у неї земельної ділянки у власності у поточному році.

У разі відчуження юридичною особою протягом року земельної ділянки, яка перебувала у її власності, земельний податок сплачується за фактичний період перебування земельної ділянки у власності такої особи – до дати реєстрації припинення юридичною особою речового права на земельну ділянку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

ГУ ДПС у Київській області

Коментарі